לראשונה אושרה בוותמ"ל תכנית התחדשות עירונית באשקלון

על פי התכנית, הפרויקט יכלול 1,034 יחידות דיור, 3.5 דונם לשימוש ציבורי, 4,500 מ"ר של מסחר, כיכר עירונית, שטחים ירוקים וגינות

על פי התכנית, הפרויקט יכלול 1,034 יחידות דיור, 3.5 דונם לשימוש ציבורי, 4,500 מ"ר של מסחר, כיכר עירונית, שטחים ירוקים וגינות

במסגרת הדיון בוותמ"ל היום אושרה לראשונה באשקלון תכנית להתחדשות עירונית. התכנית, אשר הוחלט על קידומה ברשות להתחדשות עירונית בשנת 2018, תוקצבה על ידי הרשות בסך של 2.5 מיליון שקל. על פי התכנית, הפרויקט יכלול 1,034 יחידות דיור, 3.5 דונם לשימוש ציבורי, 4,500 מ"ר של מסחר, כיכר עירונית, שטחים ירוקים וגינות.

הפרויקט יתבסס על בינוי מרקמי ומגדלי, ישדרג את המרחב הציבורי, ייצור קישוריות לשכונה ורצף עירוני עם תוספת שטחי ציבור, חניות מקורות או תת-קרקעיות ויסייע לקידום עסקים מקומיים.
במסגרת הליך התכנון, ניתן מימון מטעם הרשות להתחדשות עירונית גם  לטובת ליווי חברתי של הליך התכנון, אשר כלל קיום ראיונות עם התושבים, כנסי דיירים, כנס בעלי מסחר, ליווי שוטף ופגישות עם התושבים וכתיבת תסקיר חברתי.

לצד זאת, השבוע אושר בקבינט התכנון לקדם מתחמי התחדשות במסלול המואץ של הוותמ"ל בערים כפר סבא, קריית ים, אשקלון, רמלה, אזור, רחובות לוד וחולון. הפנייה להליך התכנון המואץ נעשתה מטעם הרשות להתחדשות עירונית בעבודה משותפת עם המינהלות העירוניות להתחדשות ועם הרשויות המקומיות הרלוונטיות. מתוך מתחמים אלה, התכנון בערים אזור, רחובות וחולון נעשה במימון הרשות להתחדשות עירונית בעלות כוללת של כ-10 מיליון שקל.

אלעזר במברגר, מנהל הרשות להתחדשות עירונית: "מתחמי התחדשות עירונית רחבי היקף נוספים יוצאים לדרך. פרויקטים אלה, שמהווים פלח גדל והולך בשוק, מהווים פתרון הכרחי להרחבת היצע הדירות ולחידוש בניינים ותיקים. התחדשות עירונית, מאפשרת חידוש של הרקמה העירונית הוותיקה ברשויות המקומיות, לצד שיפור משמעותי באיכות החיים של כלל הדיירים הוותיקים והחדשים, על ידי שדרוג התשתיות והמבנים במקום. אני מודה לכל השותפים בקידום פרויקטים אלו ובפרט למינהלות העירוניות הפועלות מטעמנו בשיתוף פעולה עם העיריות, לקידום פרויקטים מסוג זה, תוך שמירה קפדנית על זכויות בעלי הדירות וצורכי העיר".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 04.12.21
תל אביב-יפו
22°
שמיים בהירים
ירושלים
19°
מעונן
אילת
25°
שמיים בהירים
חיפה
21°
שמיים בהירים
באר שבע
22°
מעונן
טבריה
24°
מעונן
אשדוד
22°
מעונן
עפולה
22°
מעונן
בית שאן
24°
מעונן
מצפה רמון
18°
מעונן
נצרת
20°
מעונן
צפת
19°
שמיים בהירים