וולסטריט: תשואות האג"ח גבוהות יותר

אינפלציה גבוהה יותר = תשואות אג"ח גבוהות יותר = מחירי מניות נמוכים יותר

אינפלציה גבוהה יותר = תשואות אג"ח גבוהות יותר = מחירי מניות נמוכים יותר

הרבה יותר כיף לכתוב על מה עשתה טסלה אתמול, מאשר על מה עשו תשואות האג"ח למחירי המניות, אבל זה היה הסיפור של אתמול.

לפני הפתיחה, פורסמו נתוני האינפלציה שהצביעו על עליית מחירים של 6.3% לעומת השנה שעברה, יותר ממה שהשוק ציפה. בתחילה התגובה של השוק הייתה ירידה מתונה, ואז, באחת בצהרים (20:00 אצלנו), הגיעו התוצאות של המכרז הממשלתי על האג"ח ל-30 שנה. לא היו מספיק קונים, מחירי האג"ח ירדו, (התשואות עלו) והם האיצו את הירידה במדדי המניות, במיוחד בנאסד"ק.

הנאסד"ק נזכיר, מושפע במיוחד מעליית התשואות על האג"ח הארוך, מאחר שהמכפילים הגבוהים יותר שלו רגישים במיוחד לעליה בתשואות. הנאסד"ק איבד 1.7% בעוד שקרן הסל Ark Innovation, שבה המכפילים עוד יותר גבוהים מאלה של הנאסד"ק, איבדה 3.3%.

התשואה על האג"ח ל-10 שנים המריאה מ-1.44% של 1.55%, הבוקר היא ללא שינוי. התשואה על האג"ח הממשלתי לשנתיים עלתה מ-0.42% ל-0.52%. היא יותר מאשר הכפילה את עצמה בחודשיים האחרונים.

נחזור לטסלה… המניה עלתה אתמול ב-4.3%, היא עדיין יורדת ב-13% מתחילת השבוע.

אחרי הסגירה, מאסק מסר כי מכר 3.1 מיליון מניות ביום שני, קרוב לשיא. המכירה הייתה במסגרת תוכנית המאפשרת למנהלים למכור מניות על פי תוכנית מראש, ואינה קשורה ל"אישור" שקיבל מהמשקיעים למכור 10% ממניותיו בחברה. המניה הוסיפה עוד 2.5% במסחר המאוחר.

דיסני דיווחה אחרי הסגירה על תוצאות שהחמיצו את התחזיות. המניה ירדה ב-5% באפטר. החברה הוסיפה רק 2.1 מיליון מנויים חדשים לשירות הסטרימינג שלה, עליה של 1.8% מהרבעון הקודם. ברבעון הקודם הצמיחה הייתה 9.2%.

מניית Affirm (AFRM), הבונה פלטפורמות דיגיטליות למסחר, דיווחה תוצאות חזקות אחרי הסגירה ועלתה ב-27%. במסחר הרגיל היא ירדה ב-15%. מאז שהונפקה בינואר השנה היא עולה ב-173%, ללא העלייה באפטר אתמול. במקביל, חברת Sofi (SOFI), חברת פינטק המציעה פלטפורמה פיננסית ללקוחות לצורך לקיחת הלוואות, חיסכון והשקעות, דיווחה אחרי הסגירה על תוצאות חזקות ועלתה ב-12%. מאז שהונפקה בנובמבר לפני שנה היא עלתה ב-95%.

הדולר עלה אתמול בכמעט אחוז מול סל המטבעות על רקע עליית התשואות, שיא של שנה. הנפט איבד 3.3%. הביטקויין ירד אתמול ב-5.1% והבוקר הוא עולה ב-0.5% בינתיים.

ביפן עולה הניקיי בכחצי אחוז הבוקר, בהונג קונג המדד ללא שינוי כמעט, והשנחאי קומפוזיט בסין מוסיף 0.7%. החוזים העתידיים מצביעים על עליות קלות במדדים המובילים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית