ביקורת חריפה על רמי לוי: "איך מצפה שעובדיו יחיו בכבוד?"

תנועת "מינימום 40", המעוניינת בהעלאת שכר המינימום, פרסמה את נתוני השכר של לוי ועובדיו וכתבה: "הפער בינו לעובדיו - מטורף"

תנועת "מינימום 40", המעוניינת בהעלאת שכר המינימום, פרסמה את נתוני השכר של לוי ועובדיו וכתבה: "הפער בינו לעובדיו – מטורף"

תנועת "מינימום 40", החותרת להעלאת שכר המינימום ל-40 שקלים לשעה, מפנה ביקורת חמורה כלפי איש העסקים רמי לוי, בטענה כי השכר שהוא גורף לכיסו לא פרופורציאנלי ביחס לשכר הזעום שמרוויחים מרבית עובדיו.

"רמי לוי, המנכ"ל והבעלים של רשת המרכולים הגדולה, מקבל משכורת של 3.59 מיליון ש"ח(!), בזמן שלכמעט כל העובדות שלו – הוא משלם רק 29.12 ש"ח לשעה, שלחודש זה יוצא בדיוק שכר המינימום – 5,300 ש"ח", נכתב בשרשור שפרסמה התנועה. "רוצים להבין עד כמה הפער הזה מטורף? רמי לוי מקבל 299,166 ש"ח בחודש, והקופאית אצלו בסניף מקבלת 5,300 ש"ח בחודש. רמי לוי מקבל 1,644 ש"ח על כל שעת עבודה שלו, הקופאית – רק 29 ש"ח על כל שעת עבודה. וזה, צריך לדעת, עוד לפני שרמי לוי מושך רווחים כבעלים של הרשת (עוד עשרות מיליונים בשנה)".

בהמשך השרשור נכתב: "אז איך רמי לוי מצפה שאלפי הקופאיות והעובדים בסניפים שלו יחיו בכבוד? איך אפשר לשרוד עם משכורת של 5,300 ש"ח? איך משלמים מזה גם את הדיור, גם על מזון, הלבשה, נסיעות וכל תחומי המחיה? למה רמי לוי משלם משכורות כל כך נמוכות בזמן שהרווח הנקי של הרשת שלו היה 175 מיליון ש"ח בשנה שעברה?".

לסיום כתבו בתנועה: "אנחנו יודעים בבירור: אפשר וצריך להעלות את שכר המינימום ל-40 ש"ח בשעה – 7,280 ש"ח בחודש – כדי שלכולנו יהיו חיים בכבוד. לא רק לעשירים".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית