עלות השמירה על חופי ישראל: 32.5 מיליון שקל

חקיקת עזר חדשה אוסרת שימוש בכלים חד-פעמיים בחופי הים

חקיקת עזר חדשה אוסרת שימוש בכלים חד-פעמיים בחופי הים

המשרד להגנת הסביבה מסכם את עונת הרחצה 2021 בחופים הפתוחים (הבלתי מוכרזים) בישראל. מסיכום העונה עולה, כי כמעט מחצית מהרשויות במדד דורגו כ"נקיות מאוד" או "נקיות" בכל עונת הרחצה. בנוסף, נמצא שממוצע החופים הנקיים עמד על 74%, בדומה לממוצע בעונת הרחצה בשנת 2020, שעמד על 75%. 

הרשויות החופיות הנקיות ביותר במהלך עונת הרחצה 2021 היו: אשדוד, בת ים, גן רווה, תל אביב-יפו, טירת הכרמל, קריית ים, חוף אשקלון, מטה אשר, ג'יסר א-זרקה וחופי רשות הטבע והגנים. הרשויות היחידות שקיבלו ציון "מלוכלך" בעונת הרחצה היו חדרה ונהריה, בעוד שחיפה היא הרשות בעלת המדדים הכי פחות נקיים.

סיכום עונת הרחצה צוין בצלילת ניקיון במצבור הפסולת התת-ימי מול חוף מכמורת בסוף השבוע האחרון, בהובלת משמר הים וההתאחדות הישראלית לצלילה, בשיתוף עם המועצה האזורית עמק חפר ובמימון תוכנית "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה. מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה גלית כהן שהשתתפה באירוע, דיברה על החשיבות של השמירה על החופים והימנעות משימוש בפלסטיק חד פעמי בחופים ומחוצה להם.

במהלך הצלילה קיבלו הצוללנים מכלי צלילה ומשקולות, ועברו תדריך בטיחות והסבר מקצועי לגבי פסולת ימית ושמורות ימיות. הצוללנים אספו כ-200 ק"ג פסולת, שכללה ציוד דייג (רשתות, קרסים, פיתיונות, חבלים), שקיות פלסטיק, בקבוקים ופלסטיק חד פעמי, ביגוד וחלקי בדים ועוד.

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "גם אחרי עונת הרחצה, אני קוראת לציבור לגלות אחריות, לעבור לכלים רב-פעמיים ולא להגיע לחופים עם פלסטיק חד-פעמי. בשמירה על הרצועה החופית יש חשיבות בריאותית וסביבתית עבור כולנו".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית