חוששים שהמידע שלכם יחשף? אלו הצעדים שעליכם לעשות

מתקפות הסייבר האחרונות העלו את המודעות לסכנות שבמאגרי המידע באינטרנט. חברת אבטחת המידע ESET עם המדריך למתגונן

מתקפות הסייבר האחרונות העלו את המודעות לסכנות שבמאגרי המידע באינטרנט. חברת אבטחת המידע ESET עם המדריך למתגונן

מתקפות הסייבר הפכו בתקופה האחרונה לאחד הנושאים שמטרידים יותר חברות, במיוחד אלו האוגרות אצלן מידע רגיש. המתקפות של ההאקרים האיראנים מקבוצת בלאק שאדו, במסגרתן נחשפו פרטים של משתמשי אתר ההכרויות אטרף ומטופלי מכון מור, העלו עוד יותר את המודעות לסוגיה הרגישה.

גם משתמשים מהשורה כבר התרגלנו לכך שהסיסמאות, כתובות מייל, טלפונים ואפילו פרטי האשראי מודלפים אחת לתקופה במסגרת אירועי אבטחת מידע. אבל כשמדובר כבר בנתונים רפואיים, או העדפות מיניות, יש כאן נושאים רגישים במיוחד שפגיעה בהם עלולה לעלות בחיי אדם. מעבר לנזק התדמיתי שנגרם לחברה שנפלה קורבן לדליפת המידע, גם הקהל שהמידע שלו נחשף, עלול להיות קורבן להונאות. את מכירת הנתונים שלנו אמנם לא נוכל למנוע במידה וכבר דלפו, אבל ישנם צעדים שניתן לעשות על מנת להגן על עצמנו.

בעקבות כך, חברת אבטחת המידע ESET מפרסמת היום את הצעדים שיש לעשות כדי להמנע מחשיפת המידע האישי שלכם:

• אל תחכו. אל תחכו לשמוע על דליפת מידע כדי להגן על המידע שלכן. היו אקטיביים בנושא הזה והקדימו תרופה למכה. מדובר במידע האישי שלכם והכספים שלכם.
• השתמשו בסיסמה ייחודית וחזקה לכל אתר ושירות, ואל תשתמשו באותה סיסמה לשירותים שונים. זו הדרך הקלה לוודא שבמידה ודלף מידע משירות אחד, הוא לא ישמש כרטיס כניסה פשוט לשאר החשבונות והשירותים בהם אתם משתמשים.
• השתמשו בתוכנות לניהול סיסמאות, שמאפשרות לייצר סיסמאות ייחודיות וחזקות ודורשות מכם לזכור רק סיסמה אחת.
• הפעילו אימות דו שלבי בנוסף לסיסמה תצטרכו להקליד גם קוד שנשלח באמצעות SMS. כך, אפילו אם לתוקף יש את שם המשתמש והסיסמה שלכם, ללא הקוד הוא לא יוכל לפרוץ לכם לחשבון.

מה צריך לעשות אם אתם חושדים שהמידע שלכם דלף?
• שימו לב למיילים שמגיעים אליכם מחברה שאתם יודעים שנפלה קורבן לדליפת מידע, למשל, אם אתם משתמשים של אטרף או לקוחות של מכון מור, וקיבלתם מהם פניה כלשהי שבעקבות דליפת המידע אתם נדרשים לעדכן פרטים אישיים, ייתכן שמדובר במייל זדוני. אל תשיבו למיילים עם מידע רגיש עליכם. מה שכן תוכלו לעשות הוא לפנות באופן יזום אל החברה או העסק ששלח את המסר, ולבדוק האם המייל אותנטי.
• החליפו בהקדם את הסיסמה בשירות שדלף ממנו מידע ועדיף לרענן את כל הסיסמאות שלכם. עברייני רשת שמשיגים גישה לנתונים כמו שם משתמש וסיסמה יכולים לנסות להשיג באמצעות המידע הזה לגשת לשירותים נוספים שבהם אתם משתמשים.
• כדאי לבדוק האם המידע שלכם נמצא ברשת האפלה – האתר haveibeenpwned מרכז רשימת דליפות מידע, וניתן לבדוק באמצעותו אם פרטי ההתחברות שלכם לאתר מסוים דלפו. יש להזין את כתובת המייל בשדה החיפוש כדי לקבל פירוט במקרה שמידע שלכם דלף. חשוב לשים לב כי לעתים לאתר לוקח זמן להתעדכן, ולכן אם אתם חושבים שנפגעתם בדליפת מידע מסוימת, בדקו שהאתר אכן עדכן את הנתונים לגביה. אם גיליתם שהמידע שלכם אכן דלף, אין צורך להילחץ, אך בהחלט מומלץ להחליף ולרענן את הסיסמאות באתרים שדלפו.
• שימו לב לחיובי האשראי שלכם – במידה שאתם יודעים שפרטי כרטיס האשראי שלכם דלפו, כדאי ללכת על בטוח ופשוט לבטל אותו. זה אמנם לא נעים, אבל עדיף לחלוטין על החלופה של ניסיון לתקן נזקים לאחר שגנבו לכם כספים מהחשבון. במידה והמצב אינו חמור ואין חשד משמעותי לפרטי האשראי שלכם, תמיד כדאי לעקוב אחר החיובים בכרטיס האשראי כדי למנוע הפתעות.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 04.12.21
תל אביב-יפו
22°
שמיים בהירים
ירושלים
19°
מעונן
אילת
25°
שמיים בהירים
חיפה
21°
שמיים בהירים
באר שבע
22°
מעונן
טבריה
24°
מעונן
אשדוד
22°
מעונן
עפולה
22°
מעונן
בית שאן
24°
מעונן
מצפה רמון
18°
מעונן
נצרת
20°
מעונן
צפת
19°
שמיים בהירים