תכנית סירקין אושרה למתן תוקף: 4,000 יחידות דיור ייבנו

הוועדה המחוזית מרכז אישרה את התכנית של רמ"י ומשרד הביטחון, שתכלול גם יחידות דיור מיוחד ושטח נרחב למסחר ותעסוקה

הוועדה המחוזית מרכז אישרה את התכנית של רמ"י ומשרד הביטחון, שתכלול גם יחידות דיור מיוחד ושטח נרחב למסחר ותעסוקה

התכנית של רשות מקרקעי ישראל ומשרד הביטחון להקמת שכונה חדשה במקום מחנה סירקין בפתח תקוה, אושרה למתן תוקף על ידי הוועדה המחוזית מרכז. השכונה החדשה שתקום במקום תכלול 4,000 יחידות דיור ועוד 250 יחידות דיור מיוחד לצד 65,000 מ"ר למסחר ותעסוקה. בנוסף יקום במקום מוסד אקדמי.

השכונה החדשה תמוקם בחלק המזרחי של מתחם המחנה הקיים ותשתרע על שטח של כ-593 דונם. בשכונה יבנו כאמור 4,000 יח"ד בצפיפות הנעה בין 6 יח"ד לדונם נטו ברצועה הסמוכה לכפר סירקין ועד 48 יח"ד לדונם נטו לאורך הרחוב הראשי. הצפיפות הממוצעת של התכנית הינה כ-33 יח"ד לדונם נטו, בנוסף לשימושים מעורבים בחלק מתאי השטח. בתכנית גם עוד 250 יחידות דיור מיוחד (דירות קטנות לדיור מוגן או מעונות סטודנטים) וכ- 65,000 מ"ר למסחר ותעסוקה.

התכנית שאושרה למתן תוקף היא חלק מתכנית הפיתוח של העיר פתח תקווה על שטח המחנה הצבאי סירקין, המיועד לפינוי. עליו מתוכננות שתי תכניות כאשר השנייה היא סירקין מערב (תמ"ל/ 1076), להקמת 8,000 יח"ד ו-300,000 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה שאושרה זה מכבר בותמ"ל (ועדה למתחמי מגורים מועדפים). תכנית סירקין מזרח נותנת דגש על עירוב שימושים, דירות בגדלים שונים (מ- 2 ועד 6 חדרים), מבני ציבור ומוסדות חינוך כולל מוסד אקדמי ומגוון פארקים. התכנית מאפשרת גישה לתחבורה ציבורית עם קירבה לתחנות מטרו עתידיות, שנועדה להקל על הנגישות אליה וממנה.

הבינוי בשכונה מדורג, החל מבניינים של 3.5 קומות ברצועה הצמודה למושב כפר סירקין בדרום ועד ל-23 קומות לאורך הרחוב הראשי של השכונה וירידה בדירוג לכיוון מרחב הירקון. לאורך הרחוב הראשי חלק מהבניינים כוללים קומת מסחר במפלס הרחוב (עם ארקדה), קומות תעסוקה, קומות של דירות קטנות ומגדלי מגורים מעל. התכנית מחייבת יצירת תמהיל יחידות דיור, בכדי לאפשר גיוון האוכלוסייה.

התכנית כוללת שטחים פתוחים נרחבים ובהם פארק נחל שילה ברוחב 100 מטר ומעלה, שימור חורשת אקליפטוס גדולה, ציר מרכזי המחבר ביניהם, כיכר עירונית, מגוון גנים ופארקים ברמה מבננית ורצועה ירוקה המפרידה בין הבינוי העירוני למרקם הכפרי של המושב כפר סירקין. בתכנית ניתן דגש על איכות חיים ועל תכנון צופה עתיד עם טכנולוגיות מתקדמות. כמו כן, ניתן דגש מיוחד לגישה לנוף, לדירות מאווררות, למדרג שטחים פתוחים המקושרים ביניהם, לשטחים ירוקים, לחניות תת קרקעיות, למערכות אשפה מתקדמות, לשבילי הליכה ואופניים, להצללה של המדרכות, לתכנון מנהרות לוגיסטיות כדי להקטין מטרדים של רכבי טעינה ופריקה ופינוי אשפה ואף לתכנון מקומות נחיתה לרחפנים שנועדו לביצועי משלוחים, לתכנון מפרצי עצירה לרכבים אוטונומיים ועוד.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית