המשרד להגנת הסביבה הודיע לקצא"א: לא מאפשרים הגדלת מכליות הנפט

מכה קשה להסכם לייבוא גז אמירתי דרך מפרץ אילת. "לא הוצגו שיקולים המצדיקים את הסיכון הכביר", נכתב בהודעה של המשרד לקצא"א

מכה קשה להסכם לייבוא גז אמירתי דרך מפרץ אילת. "לא הוצגו שיקולים המצדיקים את הסיכון הכביר", נכתב בהודעה של המשרד לקצא"א

המשרד להגנת הסביבה הודיע היום (רביעי) לחברת קצא"א, כי הוא לא יאשר להגדיל את מספר מכליות הנפט העוברות דרך נמל אילת. הודעה זאת פוגעה פגיעה קשה בהסכם של קצא"א עם איחוד האמירויות לייבוא נפט. בהודעה שמסרה מנכ"לית המשרד, גלית כהן, למנכ"ל קצא"א איציק כהן, נכתב כי "עד לרגע זה לא הוצגו שיקולים אחרים המצדיקים את הסיכון הכביר הזה למפרץ אילת".

המנכ"לית ציינה כי במקביל לבחינת סקר הסיכונים של החברה, שלא בוצע לפי הנחיות המשרד וכבר נדחה על-ידו פעמיים, המשרד להגנת הסביבה בחן מהי תוספת הסיכון שיכולה לשאת הסביבה הימית הרגישה במפרץ אילת. גורמי המקצוע במשרד הגיעו למסקנה חד משמעית, כי הרחבת פעילות קצא"א עלולה לפגוע פגיעה קריטית ובלתי הפיכה בסביבה הימית במפרץ אילת בשל אירועי תקלות של דליפת נפט שלא ניתן למנוע אותן באופן מוחלט.

עוד צוין בהודעת המשרד כי "מפרץ אילת הוא אזור ייחודי ברמה בין-לאומית ובעל רגישות אקולוגית גבוהה ביותר. לאור משבר האקלים והתחממות מי הים עולה חשש כבד לעתיד שונית האלמוגים ובתי הגידול הייחודיים של מפרץ אילת. עמדת המשרד להגנת הסביבה הייתה ועודנה, כי יש לשים את הסביבה הימית באילת בראש סדר העדיפויות בכל החלטה לקידום פיתוח מפרץ אילת, על מנת לשמור על הים האדום ועל השונית הטבעית עבור הדורות הבאים, בעולם שבו שוניות אלמוגים מתפקדות הן אוצר טבע נדיר".

"עמדת אנשי המקצוע במשרד להגנת הסביבה ועמדתי היא כי אין לאפשר תוספת סיכון משינוע נפט במפרץ אילת", אמרה השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג. "שונית האלמוגים השוכנת בים סוף היא השונית הגדולה והיחידה בישראל והשונית הצפונית בעולם. שוניות אלמוגים הולכות ונכחדות כתוצאה ממשבר האקלים, ועל כן, חלה עלינו חובה מוגברת להגן עליהן מכל סיכון שהוא. מעבר לכך שהן מרהיבות ביופיין, שוניות האלמוגים בעלות תפקיד קריטי בשמירה על בריאות המערכות הטבעיות שאנו תלויים בהן לקיומנו. עד לרגע זה לא הוצגו שיקולים אחרים המצדיקים את הסיכון הכביר הזה למפרץ אילת. אירועי דליפת נפט קורים והנזק שעלול להיגרם לסביבה הימית הרגישה בים סוף הוא בלתי הפיך"

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 04.12.21
תל אביב-יפו
22°
שמיים בהירים
ירושלים
19°
מעונן
אילת
25°
שמיים בהירים
חיפה
21°
שמיים בהירים
באר שבע
22°
מעונן
טבריה
24°
מעונן
אשדוד
22°
מעונן
עפולה
22°
מעונן
בית שאן
24°
מעונן
מצפה רמון
18°
מעונן
נצרת
20°
מעונן
צפת
19°
שמיים בהירים