בנק ישראל תומך בהעברת התקציב: "כולל רפורמות חשובות"

בבנק מציינים את החשיבות להעברת תקציב אחרי שנתיים של תקציב המשכי, ותומכים גם ברפורמות המובאות במסגרת חוק ההסדרים

בבנק מציינים את החשיבות להעברת תקציב אחרי שנתיים של תקציב המשכי, ותומכים גם ברפורמות המובאות במסגרת חוק ההסדרים

בנק ישראל תומך בהעברת תקציב המדינה לשנים 2021-2022. בהודעה שפרסם היום (רביעי) הבנק, מציינים בבנק ישראל כי הם רואים חשיבות כלכלית רבה באישור תקציב המדינה בעת הזאת, בהתחשב בכך שהמשק פועל למן תחילת שנת 2020 על בסיס תקציב המשכי.

בבנק מציינים כי "התקציב המוצע לא ירסן את הפעילות לפני שהמשק נחלץ ממשבר הקורונה. מאידך, הוא לא מגדיל את הגירעון המבני – שהיה גבוה עוד לפני המשבר – מה שעלול להוליך להתבדרות יחס החוב לתוצר, ולצמצום המקורות הזמינים למימון ההשקעות הממשלתיות הנדרשות בתקציבים הבאים להעלאת פריון העבודה במשק ולהתמודדות עם משברים עתידיים".

בבנק מציינים עוד כי התקציב המוצע נותן מענה לסוגיות במבנה התקציב שחשובות ליעילות שירותי הממשלה ולמיקודם בצרכים שהשתנו בשנים האחרונות. התקציב מגדיל את יעילות הקצאת המקורות למערכת הבריאות, ואת השקעות הממשלה בתשתיות, בדגש על התחבורה הציבורית שחיונית לצמיחה ארוכת הטווח ולהרחבת היצע הדיור באזורי הביקוש.

עוד הסבירו בבנק, כי אישור התקציב ישפר את ההמשכיות ואת יכולת התכנון בעבודת משרדי הממשלה בתחומים רבים, ויקטין את חוסר הוודאות התפעולית לגבי אספקת חלק משירותי הממשלה, ותמיכות שונות שהן קריטיות בעיקר בתחום החברתי. אישור התקציב יקל על עבודת הממשלה וגם על הגופים העסקיים שמסתמכים בתכניות העבודה שלהם, בין היתר, על מדיניות הממשלה ופעולותיה הצפויות.

בבנק ישראל הביעו תמיכה גם בחוק ההסדרים המוגש יחד עם הצעת התקציב, וציינו כי החוק כולל רפורמות חשובות לצמיחה בת קיימא, אשר חלקן הגדול עולות בקנה אחד עם המלצת הבנק שהוגשו לממשלה הנוכחית. בין הצעדים שמציינים בבנק: קידום בניית המטרו במטרופולין תל אביב, הסרת חסמי יבוא, ייעול הרגולציה הממשלתית ותהליכים להאצת הבניה למגורים והשקעה בתשתיות תומכות.

"מהלך חשוב נוסף הוא תכנית החומש לפיתוח החברה הערבית", הוסיפו בבנק ישראל. "תכנית זו כוללת הקצאה של משאבים ניכרים לפיתוח ההון האנושי, התשתיות והתעסוקה ביישובי החברה הערבית ובערים המעורבות. למהלך זה חשיבות גדולה לשיפור בר-קיימא של הרווחה הכלכלית בחברה הערבית, אך גם תועלת רבה למשק כולו שייהנה מהגדלת ההון האנושי ועליית פריון העבודה שהתכנית תוביל אליהם".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 04.12.21
תל אביב-יפו
22°
שמיים בהירים
ירושלים
19°
מעונן
אילת
25°
שמיים בהירים
חיפה
21°
שמיים בהירים
באר שבע
22°
מעונן
טבריה
24°
מעונן
אשדוד
22°
מעונן
עפולה
22°
מעונן
בית שאן
24°
מעונן
מצפה רמון
18°
מעונן
נצרת
20°
מעונן
צפת
19°
שמיים בהירים