שישה עצורים במסגרת המאבק בהון השחור

שישה חשודים בעבירות מס בהיקף מצטבר של מיליוני שקלים ברחבי הארץ

שישה חשודים בעבירות מס בהיקף מצטבר של מיליוני שקלים ברחבי הארץ

במסגרת פעילות מוגברת של רשות המסים במאבקה בהון השחור, נעצרו בימים האחרונים שישה חשודים ברחבי הארץ בחקירות שונות בחשד לעבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים. במסגרת הפעילות נערכו גם ביקורות בבתי עסק ופעולות חקירה ומעצרים נוספים צפויים בימים הקרובים. זאת, במטרה להביא לגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל המס בקרב האזרחים.

באזור המרכז, במסגרת חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז, נעצר ביום א' (31 באוקטובר, 2021), כפיר שבח, ממושב ניר יפה, בחשד לקיזוז והפצה של חשבוניות פיקטיביות בסכום של כ-57 מיליון שקלים בפרק זמן קצר ובאמצעות מספר חברות. מבקשות המעצר והפרוטוקולים בעניינו עולה כי למרות היותו פעיל בתחום שיווק של תפוחי אדמה לענף המסעדות, פעל שבח, על פי החשד, באמצעות אנשי קש ותחת חברות הרשומות על שמם כדי להוציא חשבוניות מס פיקטיביות לענפים מתחום הבניה, שיפוץ, הובלת מטענים, מסגרות, כח אדם ועוד, כשמנגד פעל שלאותן חברות יהיה כיסוי חשבונאי פיקטיבי שיאזן את ספרי הנהלת החשבונות שלהן. 

כבוד השופט טל ענר מבית המשפט בראשון לציון האריך את מעצרו של שבח עד ליום השלושה בנובמבר, 2021, ובעקבות השלמת פעולות חקירה בשלב זה על ידי היחידה החוקרת ובהסכמתה שחרר כבוד השופט אילן בן דור מבית משפט השלום בראשון לציון את החשוד אתמול (02 בנובמבר, 2021) בתנאים מגבילים. במסגרת החקירה נעצר ושוחרר חשוד נוסף בחשד ששימש כאיש קש. 

בחיפה, במסגרת חקירה של פקיד שומה חקירות חיפה והצפון נעצרו יעקב עמרני ו-גיא עמרני, אב ובנו תושבי חיפה, בחשד להשמטת הכנסות בסכום כולל של כ-1.6 מיליון שקל. על פי בקשות המעצר עולה כי השניים, המפעילים מוסך לבדיקות רכב בחיפה, השמיטו על פי החשד בין השנים 2020-2016 הכנסות בסכום כולל של 1.6 מיליון שקל מספרי החשבונות של העסק ומהדו"חות האישיים שהוגשו לרשות המסים. כבוד השופט זאיד פלאח מבית משפט השלום בחיפה שחרר את השניים בתנאים מגבילים.

עוד בחיפה, במסגרת חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון, נעצרו ביום ב' (01 בנובמבר, 2021), איברהים זערורה ו-אחמד זערורה, אב ובנו תושבי כפר מנדא העוסקים בתחום גידול הבקר, בחשד להעלמת עסקאות בין השנים 2020-2021 במאות אלפי שקלים. במסגרת החקירה נערכו חיפושים בבתי החשודים וברפת ובדיר שבבעלותם, נתפסו חומרים והשניים הובאו לחקירה. כבוד השופט זאיד פלאח מבית משפט השלום בחיפה שחרר את החשודים בתנאים מגבילים. 

בדרום, ערכה בימים האחרונים יחידת החקירות של מכס ומע"מ באר שבע פעילות מבצעית במסגרתה נערכו ביקורות אצל מספר עוסקים בענף החקלאות וגידול עופות באזור בחשד לביצוע עבירות מס. במהלך הפעילות נגבו עדויות מעובדים אשר נמצאו במקום, נתפסו חומרי הנהלת חשבונות ומסמכים נוספים. יחידת החקירות ממשיכה בימים אלו לבחון את הממצאים והחשדות העולים מפעילות זו.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 04.12.21
תל אביב-יפו
22°
שמיים בהירים
ירושלים
19°
מעונן
אילת
25°
שמיים בהירים
חיפה
21°
שמיים בהירים
באר שבע
22°
מעונן
טבריה
24°
מעונן
אשדוד
22°
מעונן
עפולה
22°
מעונן
בית שאן
24°
מעונן
מצפה רמון
18°
מעונן
נצרת
20°
מעונן
צפת
19°
שמיים בהירים