נופר אנרגיה רכשה מטסלה מערכות אגירת חשמל ב-54 מיליון דולר

החברה הודיעה כי חתמה על הסכם נוסף עם יצרנית הרכב, כאשר ההספק הכולל יגיע ל-200 מגה וואט שעה

החברה הודיעה כי חתמה על הסכם נוסף עם יצרנית הרכב, כאשר ההספק הכולל יגיע ל-200 מגה וואט שעה

נופר אנרגיה מרחיבה את שיתוף הפעולה עם יצרנית המכוניות טסלה. החברה הודיעה היום (שלישי) כי חתמה על הסכם מסגרת נוסף עם החברה של אילון מאסק, במסגרתו נופר אנרגיה תרכוש מערכות לאגירת חשמל בסוללות בהספק כולל של 200 מגה וואט שעה, בסכום של 54 מיליון דולר. על פי ההסכם, נופר תשלם חמישה אחוזים מהסכום במועד ההתקשרות והיתרה בהתאם לאבני הדרך שנקבעו בהסכם. המערכות תסופקנה החל מינואר 2023 ועד מרץ 2024.

מדובר בהסכם שני שנחתם בין הצדדים בשנה האחרונה, אשר מגדיל את ההספק הכולל של מערכות אגירה אשר תוקמנה במסגרת שיתוף הפעולה לסך של 300 מגה-וואט שעה. בהקשר זה, יצויין כי מרבית מערכות האגירה בהסכם הראשון, אשר נחתם בפברואר 2021 בהספק של 100 מגה-ואט שעה, מצויות כבר בשלבי הקמה ולקראת הקמה. לאור הקצב המהיר של קידום מערכות האגירה הנכללות בהסכם הראשון, וכן לאור הביקושים הגדולים, החליטה נופר אנרגיה להרחיב את שיתוף הפעולה ולחתום על הסכם נוסף בהספק גדול יותר.

להערכת החברה, הכנסותיה בגין הקמות מערכות האגירה בהסכם שנחתם כעת, תסתכמנה בסך מוערך של כ-250 מיליון שקלים והכנסותיה השנתיות ממכירת חשמל (ארביטראז' ושירותי רשת) תסתכמנה בסך מוערך של 20-50 מיליון שקלים. בנוסף, לטענת החברה התקנת מערכות האגירה תאפשר להקים מערכות סולאריות נוספות בתעריפים גבוהים, באזורים המאופיינים בעומס ברשת (אשר ללא מערכות האגירה לא היה ניתן להקימן). בכוונת "נופר אנרגיה" להקים ולנהל את מערכות האגירה עבור שותפויות (קיימות וחדשות) שבבעלות החברה ושותפיה, לרבות קיבוצים וחברות נדל"ן, מסחר ותעשייה.

לפני מספר שבועות השלימה נופר אנרגיה הקמה וחיבור של מתקן האגירה הראשון של טסלה בישראל בקיבוץ שובל. המתקן יושק בשבוע הבא בטקס בו ישתתפו בכירים מחברת טסלה וכן נציגי משרד האנרגיה ורשות החשמל. מדובר במתקן בהספק 2.718 מגה-ואט שעה, אשר מאפשר להתגבר על אילוצי רשת החשמל באזור ולחבר מערכות פוטו וולטאיות נוספות בהספק משמעותי בתעריף גבוה של 45 אגורות לכל קוט"ש מיוצר. כמו כן, מערכת האגירה מייצרת ערכים כלכליים נוספים בעקבות העדכון הצפוי של מחירי החשמל. למתקן מערכת ניהול עצמאית, אשר פותחה על ידי נופר אנרגיה. המאפשרת לו לקבל פקודות בהתאם לצורך ולאסטרטגיה הנבחרת.

"אני מברך על הרחבת שיתוף הפעולה עם חברת טסלה, ומודה לנציגיה על הממשק ההדוק והמקצועי", אמר נדב טנא, מנכ"ל נופר אנרגיה. "לפני יותר משנה צפינו את מצוקת רשת החשמל בשטחים ובאזורים נרחבים ונערכנו בהתאם, לרבות פיתוח יכולות מקצועיות ומערכות בקרה, הקמת פיילוטים ראשונים וגיבוש הסכמי שיתוף פעולה אסטרטגיים עם יצרני וספקי ציוד. כבר במהלך השנה הקרובה נקים ונחבר עשרות מתקני אגירה בהספקים משמעותיים אשר יספקו הכנסות ממכירות חשמל ויאפשרו הקמה וחיבור של עשרות מערכות סולאריות נוספות בתעריפים גבוהים וללא תלות במשאבי הרשת, במסגרת השותפויות אשר בבעלותנו. בכוונתנו לפעול ליישום מתקני אגירה דומים גם במסגרת פלטפורמות הצמיחה אשר בבעלותנו באירופה ובארה"ב. אנו גאים להמשיך ולהוביל את מהפכת אגירת החשמל בישראל הלכה למעשה".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית