רפורמת משק החשמל: הושלמה הפרדת ניהול המערכות

שלב נוסף ומרכזי ברפורמה במשק החשמל הושלם - רשות החשמל ושרת האנרגיה אישרו לחברת ניהול המערכת ("נגה") לקלוט את יחידת ניהול המערכת ולמעשה לקבל אחריות מלאה על פעילות ניהול מערכת החשמל הארצית, לרבות פעילות רשות הכוח

שלב נוסף ומרכזי ברפורמה במשק החשמל הושלם – רשות החשמל ושרת האנרגיה אישרו לחברת ניהול המערכת ("נגה") לקלוט את יחידת ניהול המערכת ולמעשה לקבל אחריות מלאה על פעילות ניהול מערכת החשמל הארצית, לרבות פעילות רשות הכוח

בהתאם להחלטת הממשלה על רפורמה במשק החשמל משנת 2018, הוקמה חברה ממשלתית חדשה, במטרה לקלוט  מחברת חשמל את היחידות האחראיות על תכנון וניהול מערכת החשמל הארצית.
בדצמבר 2020 אושר המעבר של היחידות שאחראיות על התכנון לחברה שהוקמה, וכעת כאמור מושלם המהלך עם קליטת יחידת ניהול המערכת שאחראית על הניהול השוטף של מערכת החשמל. בין היתר, יחידת ניהול המערכת אחראית על העמסת יחידות הייצור, ניהול הסחר בחשמל, לרבות רכישה מיצרנים ומכירה למספקים, הכנת משק החשמל לחירום ועוד.

בשנה האחרונה, נערכה החברה פיננסית, ניהולית ומקצועית והראתה מוכנות לקליטת פעילות מרכזית זו במשק החשמל בישראל. על כן, ובהתאם לבקשתה, הרשות והשרה מאשרים לחברה להתחיל פעילות מלאה הכוללת אחריות על יחידת ניהול המערכת ועל רשות הכוח החל מיום 01 בנובמבר, 2021.

ההחלטה על אישור הפעילות המלאה התקבלה לאחר שהחברה הצהירה על מוכנותה והציגה לרשות פרטים אודות  השלמת ההכנות, ההסכמים, ההיערכות הניהולית והפיננסית והתרגילים שבוצעו לצורך העברת יחידת ניהול המערכת מחברת החשמל. יחידת ניהול המערכת תצטרף ליחידת התכנון פיתוח וטכנולוגיה (תפ"ט) ויחידת הסטטיסטיקה שכבר החלו את פעילותן במסגרת החברה החדשה.

שרת האנרגיה, קארין אלהרר: ״צעד משמעותי להגברת התחרות ובשורה לצרכנים שיוכלו להנות מחשמל נקי ובמחירים תחרותיים. יציאת חברת ניהול המערכת, ויחידת ניהול המערכת בתוכה, לדרך עצמאית מקדמת בצורה משמעותית את הרפורמה במשק החשמל ואף מקדמת את יכולת המעבר לאנרגיות מתחדשות, דרך פיתוח רשת החשמל.״

 יואב קצבוי, יו"ר רשות החשמל (בפועל): "אני מברך את חברת ניהול המערכת על השלמת ההכנות לתחילת פעילות מלאה. מדובר באבן דרך מרכזית ביישום הרפורמה ותנאי לקידום משק חשמל יעיל, תחרותי, מתקדם ונקי יותר, לרווחת כלל הציבור".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית