הפיקוח על הבנקים יגדיל ייצוג נשי בדירקטוריונים

המטרה: גיוון ההרכב המגדרי בדירקטוריונים של התאגידים הבנקאיים, על מנת להבטיח ייצוג הולם לשני המינים

המטרה: גיוון ההרכב המגדרי בדירקטוריונים של התאגידים הבנקאיים, על מנת להבטיח ייצוג הולם לשני המינים

הפיקוח על הבנקים העביר למערכת הבנקאית טיוטת תיקון להוראה בנושא הדירקטוריון, שמטרתה גיוון ההרכב המגדרי בדירקטוריונים של התאגידים הבנקאיים, על מנת להבטיח ייצוג הולם לשני המינים בהתאם לשיעורם באוכלוסייה. בהתאם לתיקון המוצע להוראות המפקח על הבנקים, הדירקטוריון נדרש לקבוע מדיניות לשיעור הגיוון המגדרי בו, לרבות טווח הזמן להשגת היעד ואבני דרך בתהליך היישום. זאת מתוך הבנה כי מינויי דירקטורים חדשים תלויים בתחלופה ובתום הקדנציות של ההרכבים הנוכחיים, ועל מנת לאפשר היערכות לאיתור המועמדות המתאימות ביותר לתפקיד.

המפקח על הבנקים, מר יאיר אבידן: "גיוון תעסוקתי מקדם ערכים של שוויון הזדמנויות ומאפשר ייצוג הולם לכלל האוכלוסייה, על שלל גווניה, ובכך תורם גם לארגון ביצירת הזדמנויות לפיתוח רעיונות וגישות חדשות. כחלק מכך, הפיקוח על הבנקים רואה חשיבות עליונה בהטמעת שוויון מגדרי במערכת הבנקאית. זהו חלק בלתי נפרד מתפקידה של המערכת הבנקאית כגורם חשוב המשפיע על החברה הישראלית, ומתוך תפיסת בנקאות אחראית ומשפיעה. תיקון ההוראה יאפשר לנשים ליטול חלק פעיל יותר בעיצוב אסטרטגיות המשלבות מגוון רחב יותר של דעות, תפיסות וערכים ולהשפיע במוקדי קבלת החלטות עסקיות חשובות של התאגידים הבנקאיים".

עמדת הפיקוח על הבנקים היא שיש לגלות אחריות חברתית (Social Responsibility) להגשמת ערכי שוויון ההזדמנויות בכללותם, וכחלק מכך לפעול להגדלת הייצוג הנשי בדירקטוריונים ששיעור השתתפותן בו נמוך, יחסית לשיעורן באוכלוסייה. הפיקוח על הבנקים מקיים דיונים שונים לקידום השיח בנושא זה, בין היתר במסגרת קיום שולחנות עגולים בהשתתפות המשרד לשוויון חברתי, הרשות לקידום מעמד האישה, איגוד הבנקים וחברי הנהלה מהבנקים ומחברות כרטיסי האשראי.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 04.12.21
תל אביב-יפו
22°
שמיים בהירים
ירושלים
19°
מעונן
אילת
25°
שמיים בהירים
חיפה
21°
שמיים בהירים
באר שבע
22°
מעונן
טבריה
24°
מעונן
אשדוד
22°
מעונן
עפולה
22°
מעונן
בית שאן
24°
מעונן
מצפה רמון
18°
מעונן
נצרת
20°
מעונן
צפת
19°
שמיים בהירים