תפיסה של ירקות במשקל 500 קילוגרם במכולת בביתר עילית

תושבים ערניים שחשדו שדבר מה אינו כשורה, יצרו קשר עם מוקד משרד החקלאות, ובכך מנעו מכירה של תוצרת מוברחת ומסוכנת

תושבים ערניים שחשדו שדבר מה אינו כשורה, יצרו קשר עם מוקד משרד החקלאות, ובכך מנעו מכירה של תוצרת מוברחת ומסוכנת

כחלק מעריכת הקניות היום-יומית במכולת השכונתית שבביתר עילית, התושבים שהגיעו לרכוש את התוצרת החקלאית, שמו לב לכיתוב לא ברור על ארגזים שהונחו בסמוך לסחורה הנמכרת, ומיד התעורר אצלם החשד כי מדובר בתוצרת 'חשודה'. התושבים פנו למוקד משרד החקלאות (6016*) ובעקבות התלונה הגיעו מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות לבדיקה מקיפה.

בארגזים במכולת נמצאו ירקות מסוגים שונים: קישואים, חצילים, עגבניות, מלפפונים ובטטות במשקל כולל של 500 קילוגרם, ומחקירה ראשונית עלה כי מדובר בתוצרת מוברחת מרצועת עזה. בעל המקום נלקח לחקירה וכלל הסחורה הועברה להשמדה מידית.

על פי חוק שיווק תוצרת חקלאית, ישנם מספר תנאי סף לכניסה של תוצרת חקלאית לארץ, בין התנאים: חובת מעבר סחורות במקומות מוסדרים על פי חוק; דיגום מיקרוביולוגי של התוצרת החקלאית ובדיקת שאריות חומרי הדברה וחובת היתר משווק מורשה מאת משרד הבריאות. במקרה זה, אף אחד מהתנאים לא היה קיים ובכך, נשמרה בריאותם של הצרכנים מחד, ומאידך נמענה כניסה של מזיקים ונגעים, העלולים להרוס ענפי חקלאות רבים.

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "מפקחי היחידה עצרו ממש ברגע האחרון קנייה ומכירה  של תוצרת שמקורה בשטחי הרשות הפלשתינית, שגודלה ללא פיקוח או בקרה. קבלת המידע מהתושבים במוקד המשרד הציל חיים ועזר לנו להגיע למקום במהירות. בנוסף, אנחנו פועלים ללא הפסקה לוודא שמקור הירקות עובר תחת פיקוח בדרכם לישראל. אנחנו שמחים שהצרכנים משתפים אתנו פעולה ואנו ממשיכים לבקש את שיתוף הפעולה הפורה ביצירת קשר למוקד המשרד, בטלפון: 6016*".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 04.12.21
תל אביב-יפו
22°
שמיים בהירים
ירושלים
19°
מעונן
אילת
25°
שמיים בהירים
חיפה
21°
שמיים בהירים
באר שבע
22°
מעונן
טבריה
24°
מעונן
אשדוד
22°
מעונן
עפולה
22°
מעונן
בית שאן
24°
מעונן
מצפה רמון
18°
מעונן
נצרת
20°
מעונן
צפת
19°
שמיים בהירים