מפעל הדפוס הגדול בישראל הוקם בהשקעה של 140 מיליון שקל

חברת אגרוטופ הקימה את מפעל הדפוס הגדול בישראל עבור חברת אורדע, בהשקעה של 140 מיליון שקל

חברת אגרוטופ הקימה את מפעל הדפוס הגדול בישראל עבור חברת אורדע, בהשקעה של 140 מיליון שקל

חברת אגרוטופ השלימה לאחרונה פרויקט להקמת מפעל הדפוס הגדול והמתקדם בישראל בקרית גת עבור חברת אורדע פרינט תעשיות, שהוקם בהשקעה של 140 מיליון שקל. המתחם, המשתרע של שטח של 50 דונם באזור התעשייה קריית גת, כולל שטחי יצור, משרדים ומרכז לוגיסטי. המפעל ירכז את כל פעילות החברה, שהייתה פרושה במספר רב של אתרים ברחבי הארץ. אורדע השקיעה סכום נוסף של 40-50 מיליון שקל בציוד מתקדם למפעל החדש.

אורדע פרינט תעשיות (TASE: ORDA), היא חברה ציבורית ותיקה (מעל ל-30 שנה) הנסחרת בבורסה של תל אביב. החברה עוסקת בעולמות הדפוס השונים ובתחום ניהול תקשורת הלקוחות בעולם הדיגיטלי ומתמחה בתחומים הבאים: 

  • פעילות דפוס הכוללת מידע משתנה ודיוור ישיר – הפקת נתונים ואאוטסורסינג של הפקה והפצה של מסמכים שונים הכוללים נתונים משתנים כגון: מסמכים בנקאיים, פנקסי תשלומים, תלושי שכר, חשבונות מים וארנונה ועוד.
  • ייצור אריזות וסטנדים – עבור חברות תרופות קוסמטיקה מזון ורשתות קמעונאיות.
  • דפוס מסחרי מסורתי – ספרים, מגזינים, עלונים, טפסים וכדומה.
  • ניהול תקשורת לקוחות – CCM (customer communication management) – פתרונות מנוהלים בניהול הטרנספורמציה הדיגיטלית והטפסים והתהליכים הדיגיטליים בתחום ניהול התקשורת עם של ארגונים עם לקוחות.

אורדע, כחלק מחזונה, השקיעה בשנים האחרונות משאבים רבים במיכון וטכנולוגיות מתקדמות וכניסה לתחומים חדשים עד שהפכה לחברה המובילה והמתקדמת מסוגה בישראל, המעסיקה 300 עובדים. התפתחות החברה הואצה בעקבות שורה של רכישות ומיזוגים. אחת מתוצאות הלוואי הייתה, שפעילות החברה פוזרה בין מספר גדול של אתרים. הנהלת החברה קיבלה לכן, לפני מספר שנים, החלטה אסטרטגית להקים מפעל חדש מתקדם שירכז את כל פעילותה של החברה במקום אחד. לצורך כך נרכש שטח של 50 דונם בקרית גת ובסיוע חברת ייעוץ מתמחה גובשה הפרוגרמה להקמת המפעל החדש. הרעיון היה להקים את מפעל הדפוס הגדול והמגוון והמתקדם ביותר בישראל.

"אין כיום אף חברה במדינת ישראל שיש לה את כל מגוון פעילות הדפוס שלאורדע יש במוקד פעילות אחד. אפילו באירופה אין חברה כזאת", מספר רוני חליבה, מנכ"ל אורדע. "תחום התעשייה בכלל ותעשיית הדפוס בפרט נמצא בתהליכי שינוי וההחלטה להיכנס להשקעה בסדר גודל כזה במיוחד בתקופה הנוכחית, אינה מובנת מאליה".

"אנחנו באורדע פועלים תמיד בראייה ארוכת טווח ורוצים להמשיך לפתח את תחומי הפעילות שלנו ואת תעשיית הדפוס ולהמשיך ולייצר מקומות עבודה בעיקר בפריפריה כחלק ממדיניות החברה וערכיה", הוסיף חליבה.

פרויקט ההקמה נמשך כארבע שנים. שלב התכנון התארך, מאחר ואורדע המשיכה להתרחב ובמהלך התכנון ביצעה רכישות של חברות נוספות, דבר שדרש הערכות מחודשת בכדי להוסיף למתחם את הפעילויות החדשות. המפעל הוקם בסטנדרטים המתקדמים ביותר והוא כולל בניין משרדים, מחסנים, מרכז לוגיסטי ורצפת יצור לתעשייה. המתחם משתרע של שטח של 50 דונם, מתוכו קרוב ל-30 אלף מ"ר שטח בנוי. 20 אלף מטר משטחו של הגג הוקצו להצבת קולטים סולאריים המסוגלים לייצר 2 מגה ואט חשמל.

אגרוטופ נבחרה מבן עשרה קבלנים שנגשו למכרז ביצוע להקמת הפרויקט. "חפשנו קבלן מקצועי ואמין שיוכל לעמוד בלוחות זמנים מאתגרים ושיכול להתאים עצמו לשינוים", מציין חליבה. "היה לנו חשוב מי האנשים שעומדים מאחורי החברה, כך שגם אם יהיו בעיות נוכל להסתדר ולסמוך עליהם. זה היה אחד השיקולים המרכזיים מעבר ליכולות ולמקצועיות וזה היה האקס פקטור של אגרוטופ בקו הסיום".

"אנחנו מודים על האמון שאורדע נתנו בנו ושמחים שהצלחנו לעמוד בזמן ביעדים השאפתניים שהחברה הציבה לפרויקט מורכב זה", אמר רון בן חיים, מנכ"ל אגרוטופ. "אין ספק שהקשר האישי שנוצר בינינו לבין מנהלי אורדע תרם להצלחת הפרויקט. עקבנו בהשתאות אחר הצמיחה האדירה של אורדע במהלך הביצוע ובצענו את ההתאמות המתאימות ואני שמח לראות שהתוצאה עומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר".

תהליך הבנייה היה מאתגר מאד וכלל שינויים רבים. כך למשל, תוך כדי הביצוע, מכרה אורדע את מפעל הקרטון הגלי, שהיה אמור לשכון בבניין ורכשה פעילות דפוס מסחרי נוספת. הדבר הצריך הכנסת שינויי תכנון בלי לעצור את הביצוע תוך הקפדה על עמידה בלוחות הזמנים המקוריים. מעבר להשקעה העצומה בבנייה השקיעה החברה סכום נוסף של 40-50 מיליון שקל בציוד ומיכון חדיש.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית