וולסטריט: לאחר ארבעה ימים, היום נסגר ללא עליות

הנאסד"ק ללא שינוי ה-S&P500 ירד 0.5% והדאו ירד 0.7%

הנאסד"ק ללא שינוי ה-S&P500 ירד 0.5% והדאו ירד 0.7%

בוושינגטון "מס המיליארדרים" תופס תאוצה לקראת חקיקה. מניית רובינהוד ירדה 10.4% אל מתחת למחיר ה-IPO שהיה 38 דולר. הירידה נובעת מדוחות לא טובים שנבעו בין השאר מירידה ברמת המסחר בקריפטו לעומת הרבעון הקודם. ההכנסות נטו הגיעו ל-365 מיליון דולר לעומת צפי של 431 מיליון דולר. בנוסף, החברה ראתה ירידה בצמיחה 18.9 מיליון דולר לעומת 21.3 מיליון דולר ברבעון הקודם.
בשורה התחתונה רובינהוד רשמה הפסד של 1.32 מיליארד שמשקף הפסד של 2.06 למניה.

מניית General Motors ירדה 5.4%, וזאת למרות שפרסמה דוחות טובים ששיקפו 1.52 דולר רווח למנייה לעומת צפי של 98 סנט, אך ההכנסות היו נמוכות מהצפי וגם מהרבעון המקביל.

טסלה לא מפסיקה להאיץ והיום היא הוסיפה עוד 1.9%, בין השאר הדבר נובע מהודעת Uber כי מתוך המאה א' רכבים ש-Hertz הזמינו, הם ישכרו 50 אלף לנהגים שלה.

קוקה קולה עלתה 1.9% בעקבות דו"חות טובים. הרווח למנייה היה 65 סנט לעומת צפי של 58 סנט. הכנסות של 10.04 מיליארד לעומת צפי של 9.75.

דו"חות טובים, שוק חלש

שטף הדו"חות המשיך לזרום אתמול ורובם היו טובים. מדד ה-S&P 500 התחיל את היום בעליה, אבל ככל שנקפו השעות הוא נחלש ובסופו של יום הוא סיים עם ירידה של כחצי אחוז.

היום לפני הפתיחה יפורסמו נתוני הצמיחה בתוצר לרבעון השלישי. כמה זה כבר יכול להיות מעניין לעומת דו"חות החברות?

בשבועות האחרונים הולכים ומתרבים סימנים של האטה בכלכלה על רקע הקשיים בשרשרת האספקה והאינפלציה הגואה, שמקטינה את כח הקניה של הצרכנים. השוק כבר משדר שזה הכיוון. מצד אחד התשואה על האג"ח הממשלתי הקצר עולה כשהיא משקפת העלאת ריבית מוקדם מהצפוי בשל האינפלציה העולה, ומצד שני התשואה על האג"ח הארוך יורדת כשהיא מספרת את סיפור ההאטה.

הקטנת הפער בין הריבית הקצרה לארוכה לא טובה לבנקים, שמשלמים על פקדונות בריבית הקצרה ונותנים הלוואות בריבית הארוכה יותר. אתמול ירדה קרן הסל על הבנקים, KBE, ב-3.3%.

סקטורים אחרים הקשורים למצב הכלכלה סבלו גם הם: סקטור האנרגיה ירד ב-2.9% על רקע ירידה של 2.1% במחיר הנפט ומדד החברות הקטנות הראסל 2000 איבד 1.9%. רק סקטור מוצרי צריכה שאינם הכרחיים, מתוך 11 הסקטורים עלה אתמול.

פורד (F) פירסמה אתמול תוצאות חזקות אחרי הסגירה ועלתה ב-9% במסחר המאוחר. אדווארדס לייפסיינס (EW), המייצרת קוצבי לב, פירסמה אף היא וירדה קלות, למרות שהיכתה את התחזיות.
מאז אוקטובר 2000 המניה עלתה במעל 10 אלפים אחוז לעומת עליה של 352% במדד ה-S&P 500.

אי ביי (EBAY) נתנה תחזית חלשה להכנסות קדימה וירדה 5% במסחר המאוחר. טוויליו (TWLO), מכוכבות הקורונה, צללה ב 13% במסחר המאוחר אחרי שנתנה תחזית מעורבת לרבעון ה-4.

האינפלציה עולה? חברות עם מותגים חזקים לא סובלות מכיוון שהן מצליחות להעלות מחירים. מקדונלד'ס עלתה ב-3% וקוקה קולה עלתה ב-2%, אחרי דו"חות חזקים. מיקרוסופט, שעלתה ב-4.2% אחרי דו"ח מאד חזק, כבר קרובה לעבור את אפל כחברה עם שווי השוק הגדול בעולם.

אפל צפויה לפרסם היום אחרי הסגירה, אכזבה קלה, והיא תודח מהצמרת. מיקרוסופט כבר הייתה החברה הגדולה בעולם בתחילת שנות האלפיים, כשמנוע הצמיחה אז הייתה מערכת ההפעלה ווינדוס ותוכנות האופיס. המנוע של החברה היום הוא הצמיחה בשירותי הענן.

התשואה על האג"ח ל-10 שנים שירדה אתמול מ-1.61% ל-1.54% עולה קלות הבוקר ל-1.56%. הביטקויין ירד אתמול ב-5.1%, הבוקר הוא מוסיף חצי אחוז.

ביפן יורד הניקיי הבוקר בכאחוז, בהונג ההנג סנג כמעט ללא שינוי ובסין יורד השנחאי קומפוזיט בכאחוז. החוזים העתידיים מצביעים כרגע על עליות של 0.1%-0.2% במדדים המובילים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית