מסמכים שנחשפו מעידים: עובדי פייסבוק הזהירו שהחברה נכשלת במניעת התעללויות

תחקיר של סוכנות הידיעות רויטרס מגלה כי הניסיונות של החברה לסנן תכנים אלימים או פייק ניוז נכשלו בחלק מהמדינות המתפתחות

תחקיר של סוכנות הידיעות רויטרס מגלה כי הניסיונות של החברה לסנן תכנים אלימים או פייק ניוז נכשלו בחלק מהמדינות המתפתחות

עובדי פייסבוק הזהירו במשך שנים שהמירוץ של החברה להפוך את הרשת החברתית לגלובלית מוביל לכך שהחברה נכשלת לתעד תוכן פוגעני במדינות בהן תוכן כזה עלול לגרום את הנזק החמור ביותר, כך על פי ראיונות עם חמישה עובדים לשעבר של החברה ומסמכי חברה פנימיים שפורסמו היום (שני) בתחקיר של רויטרס.

במשך למעלה מעשור, פייסבוק עשתה מאמצים במטרה להפוך לפלטפורמה המקוונת הדומיננטית בעולם. היא פועלת כיום ביותר מ-190 מדינות ורושמת כמות אדירה של 2.8 מיליארד משתמשים אשר מפרסמים תוכן לפחות אחת לחודש ביותר מ-160 מדינות. אך הניסיונות של החברה למנוע מהמוצרים שלה להפוך לכלי להפצת שיח שנאה ופייק ניוז, לא התיישבו עם התרחבותה העולמית.

מסמכי החברה הפנימיים שנצפו על ידי רויטרס, מעידים כי החברה של מארק צוקרברג ידעה שהיא לא שכרה מספיק עובדים בעלי כישורי השפה והידע לגבי אירועים מקומיים שיזהו פוסטים בעייתיים מצד משתמשים במספר מדינות מתפתחות בעולם. המסמכים הראו גם שמערכת הבינה המלאכותית שפייסבוק משתמשת בה בתחום הזה גם כן לא עומדת במשימה. עוד העלו המסמכים כי החברה לא הקלה על המשתמשים ברחבי העולם לסמן פוסטים המפרים את חוקי האתר.

אותם ליקויים, הזהירו העובדים במסמכים הפנימיים, עלולים להגביל את יכולתה של החברה לעמוד בהבטחתה לסנן שיח שנאה ופרסומים אחרים העוברים על חוקים במדינות כמו אפגניסטן ותימן. בסקירה שפורסמה בלוח ההודעות הפנימי של פייסבוק בשנה שעברה בנוגע לאופן שבו החברה מזהה התעללויות באתר, דיווח אחד העובדים על "פערים משמעותיים" במדינות מסוימות בסיכון לאלימות, במיוחד מיאנמר ואתיופיה.

אותם מסמכים נכללים במסגרת המסמכים שהעבירה עובדת פייסבוק לשעבר, פרנסס האוגן, לרשות לניירות ערך בארצות הברית ולקונגרס. דוברת פייסבוק, מאוויס ג'ונס, אמרה בהצהרה שמסרה לתקשורת כי לחברה דוברי שפת אם ברחבי העולם שבודקים תכנים ביותר מ-70 שפות, כמו גם מומחים בנושאים הומנטיריים וזכויות אדם. לדבריה, צוותים אלה פועלים לעצור מקרים של התעללות והפרות בפלטפורמה של פייסבוק במקומות בהם קיים סיכון מוגבר לסכסוך ואלימות. "אנחנו יודעים שהאתגרים רציניים ואנחנו גאים בעבודה שעשינו עד היום", אמרה.

למרות הדברים האלה, המסמכים שנחשפו מציגים תמונת מצב מפורטת על האופן שבו העובדים התריעו בשנים האחרונות בנוגע לבעיות של החברה, אנושיות וטכנולוגיות, בנושא של עקירה או חסימה של דיבור שמפר את התקנון שלה. בין הבעיות שתועדו, היו היעדר אלגוריתם סינון לחלק מהשפות במדינות שפייסבוק ראתה כי הן בסיכון יתר לפגיעה ואלימות הנובעות מהתעללויות שקרו בפייסבוק.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 04.12.21
תל אביב-יפו
22°
שמיים בהירים
ירושלים
19°
מעונן
אילת
25°
שמיים בהירים
חיפה
21°
שמיים בהירים
באר שבע
22°
מעונן
טבריה
24°
מעונן
אשדוד
22°
מעונן
עפולה
22°
מעונן
בית שאן
24°
מעונן
מצפה רמון
18°
מעונן
נצרת
20°
מעונן
צפת
19°
שמיים בהירים