העצמאים מאיימים לפנות לבג"צ: "עצרו את הדרישה להחזר מענקי הקורונה"

העמותה לצמצום פערים חברתיים פנתה למשרד האוצר בדרישה לבטל את החלטת רשות המיסים ולהביא לשינוי חקיקה לטובת העצמאיים

העמותה לצמצום פערים חברתיים פנתה למשרד האוצר בדרישה לבטל את החלטת רשות המיסים ולהביא לשינוי חקיקה לטובת העצמאיים

העצמאיים מאיימים לעתור לבג"צ במטרה למנוע את דרישת רשות המיסים להשבת מענקי הקורונה עבור חלקם. במכתב שהוציאו היום (שני) למשרד האוצר, צוין כי ככל ששר האוצר לא יפעל בתוך 21 יום לביטול ההחלטה, תוגש עתירה לבג"צ. המכתב הוגש על ידי העמותה לצמצום פערים חברתיים. במכתב דורשת העמותה משר האוצר לעצור לאלתר את הדרישה להחזר מענקי הקורונה, וכן להביא לשינוי חקיקה לטובת העצמאים.

במכתב, דורש הארגון פטור מלא מדרישת ההשבה של מענקי הסיוע שנתקבלו על ידי עצמאים ושכירים בעלי שליטה בחברת יחידים אשר מחזור העסקאות השנתי לא עלה על 300,000 שקלים, פטור מלא מדרישת השבה של מענקי סיוע שנתקבלו על עסקים אשר סגרו את עסקם ו/או הפסיקו פעילות עסקית לחלוטין בשנת 2020 ו/או 2021. בנוגע לחישוב שנתי, דורשת העמותה פטור מלא מדרישת השבה של מענקי סיוע שנתקבלו על ידי עסקים אשר פחת מחזור העסקאות השנתי שלהם לאורך של שנת 2020 בהתייחסות שנתית בממוצע, בשיעור של בין 25% ל- 40%, ולא בהתייחסות לפי תקופה דו-חודשית.

עוד דורשת העמותה, לאפשר החזר מענקים דיפרנציאלי של מענקי הסיוע ולהקים ועדת חריגים ברשות המיסים אשר תאפשר בחינה פרטנית שתבחן באופן שוויוני, נגיש ומהיר כל עסק לגופו כך, שיתווספו קריטריונים נוספים מעבר לאמור לעיל, כך שיתאפשר פטור מהשבה לבעלי עסקים מעבר לקריטריונים הקיימים (חופשת לידה ו/או שירות מילואים), כך למשל פטור מטעמי מחלה. דרישות נוספות של העמותה הינן לקבוע כי מענקי הסיוע לעצמאים או לשכירים בעלי שליטה לא ייחשבו כהכנסה לפי פקודת המיסים, ולהאריך את המועד להשבת מענקי הסיוע ששולמו ביתר עד ליום 31.1.2022 והארכת הפריסה של החוב עד ליום 31.12.2023 (במקום 31.12.2022).

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 04.12.21
תל אביב-יפו
22°
שמיים בהירים
ירושלים
19°
מעונן
אילת
25°
שמיים בהירים
חיפה
21°
שמיים בהירים
באר שבע
22°
מעונן
טבריה
24°
מעונן
אשדוד
22°
מעונן
עפולה
22°
מעונן
בית שאן
24°
מעונן
מצפה רמון
18°
מעונן
נצרת
20°
מעונן
צפת
19°
שמיים בהירים