מי הרשת הזולה ביותר? פורסם ממוצע סל המוצרים ברבעון השלישי של 2021

הפער בין הרשת היקרה לרשת הזולה ביותר ברבעון השני הינו 39%, שהם 252 שקל. אלונית היקרה ביותר, רמי לוי הזול ביותר

הפער בין הרשת היקרה לרשת הזולה ביותר ברבעון השני הינו 39%, שהם 252 שקל. אלונית היקרה ביותר, רמי לוי הזול ביותר

משרד הכלכלה והתעשייה, בשיתוף משרד הבריאות, ובהתבסס על נתוני המועצה לצרכנות מתוך אתר פרייסז, מפרסמים מדי רבעון את מחירי "סל נבחר בריא" הכולל 64 מוצרי צריכה מומלצים תזונתית. הסל מהווה כלי להשוואת מחירים בין רשתות המזון ומאפשר תחרות על מחיר הסל הבריא הנמוך ביותר. כן, הסל מאפשר לצרכנים אינפורמציה נגישה ופשוטה לגבי מחירי צריכה בריאים נבחרים.

הסל מהווה המלצה תזונתית בהיבט של חוסן בריאותי, אשר מתחדד על רקע העלייה בתחלואה בעקבות השמנה ובהתאם להמלצות ועדת האסדרה להנגשת מזון בריא. הסל מבוסס על מזונות מומלצים לסמל הירוק וכולל ברובו מוצרים מהצומח, מהקטגוריות פירות וירקות, שמן זית אגוזים וזרעים, קטניות ודגנים מלאים וקטגוריות מוצרים מן החי כגון חלב ומוצריו ותחליפיו, ביצים עוף ודגים.

ממוצע סל המוצרים הבריא עמד ברבעון השלישי לשנת 2021 על 764 שקל. הפער בין הרשת היקרה לרשת הזולה ביותר ברבעון השני הינו 39%, שהם 252 שקל.

  • מתוך רשימת הרשתות שנבדקו, הרשת שמכרה את סל המוצרים הבריא במחיר היקר ביותר ברבעון השלישי היא "מיני סופר אלונית" – ממוצע עלות הסל הנבדק ברבעון זה עומדת על 900 שקל.
  • מתוך רשימת הרשתות שנבדקו, הרשת שמכרה את סל המוצרים הבריא במחיר הזול ביותר ברבעון השלישי הינה "רמי לוי באינטרנט" – ממוצע עלות הסל הנבדק ברבעון זה עומדת על 648 שקל.
  • הפער בין הרשת היקרה לרשת הזולה ביותר ברבעון השלישי עמד על  39%, שהם 252 שקל.
  • בבדיקה של רשתות ה"דיסקאונט" המחיר הממוצע של סל המוצרים הבריא עמד ברבעון השלישי של 2021 על 715 שקל. פער המחירים בין הרשת היקרה לזולה עמד על 16% שהם 107 שקל.
  • הסל מבוסס על מזונות מומלצים לסמל הירוק וכולל ברובו מוצרים מהצומח, מהקטגוריות פירות וירקות, שמן זית אגוזים וזרעים, קטניות ודגנים מלאים וקטגוריות מוצרים מן החי כגון חלב ומוצריו ותחליפיו, ביצים עוף ודגים.

מיכל פינק, סמנכ"ל אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד הכלכלה והתעשייה, אמרה: "אנו רואים חשיבות רבה בהנגשת מזון בריא לכל שכבות האוכלוסייה במחיר שווה לכל נפש. משרד הכלכלה והתעשייה מפרסם לציבור את סל המוצרים הבריא, מתוך רצון להרחיב את המודעות הצרכנית ולייצר תחרות על הסל הבריא הזול ביותר".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 04.12.21
תל אביב-יפו
22°
שמיים בהירים
ירושלים
19°
מעונן
אילת
25°
שמיים בהירים
חיפה
21°
שמיים בהירים
באר שבע
22°
מעונן
טבריה
24°
מעונן
אשדוד
22°
מעונן
עפולה
22°
מעונן
בית שאן
24°
מעונן
מצפה רמון
18°
מעונן
נצרת
20°
מעונן
צפת
19°
שמיים בהירים