הכפלת ההתיישבות בבקעת הירדן: 224 מיליון שקל

עד 2026 כ-3,000 משפחות יתגוררו בבקעת הירדן, לאחר שישווקו באזור כ-1,500 יחידות דיור

עד 2026 כ-3,000 משפחות יתגוררו בבקעת הירדן, לאחר שישווקו באזור כ-1,500 יחידות דיור

משרד הבינוי והשיכון באמצעות המינהל לענייני הכפר במשרד, גיבש הצעת החלטה לפיה תוכפל אוכלוסיית בקעת הירדן ל-3,000 משפחות, כך שעד ל-2026 ישווקו באזור כ-1,500 יחידות דיור. כיום, ב-21 יישובי המועצה מתגוררות כ-1,500 משפחות שהן כ-6,400 נפש.

במהלך שנות ההחלטה ישווקו כ-1,500 מגרשים, רובם ככולם בתחומי תב"עות בתוקף, מה שיאפשר את שיווקן המהיר. תקציב התכנית יעמוד על 224 מיליון שקל. התקציב יתחלק, כאשר חלק הארי יגיע מכספי סבסוד פיתוח מכח החלטות ממשלה לעדיפות לאומית. יתרת הכספים, כ-90 מיליון שקל, יוקצו לתכנון וחיזוק התשתיות הפיזיות והחברתיות ביישובים.

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "בקעת הירדן, כמו רמת הגולן וכמו יתר האזורים לאורך הרצועה המזרחית של מדינת ישראל, היא חבל ארץ בעל חשיבות אסטרטגית, חיונית לביטחון המדינה ולעתידה והיא חלק בלתי נפרד מחזון המפעל הציוני. אחרי התכנית להכפלת ההתיישבות בגולן, מגיע כעת גם תורה של בקעת הירדן, שהיא כמו הגולן גם מצויה בקונצנזוס. אנחנו נסייע להתיישבות שם כפי שלא עשו במשך שנים רבות ונפעל להכפלת האוכלוסייה בבקעת הירדן לצד חיזוק, שדרוג ובניית תשתיות נדרשות".

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן: "התכנית להכפלת התושבים בבקעת הירדן נדרשת וחשובה לכלל תושבי המדינה כמו גם לאנשי המקום. מימושה יציע מגוון אפשרויות דיור חדשות, מצד אחד בקרבת אזורי העבודה המרכזיים ומצד שני במרחבים כפריים שאינם צפופים. התכנית גם תחזק את היישובים הקיימים. מדובר בצעד נוסף מטעם משרד הבינוי והשיכון לחיזוק וקידום כלל חלקי הארץ לטובת תושביה".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן