טסלה ניצחה את תחזיות האנליסטים, אז מדוע מאסק לא נכח?

יצרנית הרכב הציגה הכנסות של 13.76 מיליארד דולר ברבעון האחרון וגברה על ההערכות המוקדמות. למרות הקשיים, בחברה צופים כי מסירות הרכבים יעלו ב-50 אחוז

יצרנית הרכב הציגה הכנסות של 13.76 מיליארד דולר ברבעון האחרון וגברה על ההערכות המוקדמות. למרות הקשיים, בחברה צופים כי מסירות הרכבים יעלו ב-50 אחוז

חברת טסלה הציגה אתמול (רביעי) תוצאות טובות יותר מאלו שצפו לה התחזיות, בדוחות הכספיים של הרבעון השלישי של השנה. התוצאות הטובות של החברה של אילון מאסק מגיעו על רקע כמות גדולה של מכירות של רכבי החברה, כאשר החברה מנסה להתמודד עם המחסור העולמי הממושך בשבבים וחומרי גלם.

הכנסותיה של טסלה עלו ל-13.76 מיליארד דולר לעומת התחזיות שעמדו על 13.63 מיליארד דולר. בתקופה המקבילה אשתקד הכנסות החברה הגיעו ל-8.77 מיליארד דולר. החברה של מאסק עברה את מגיבת הקורונה ומשבר האספקה טוב יותר מיריבותיה, ומדובר על רבעון חמישי ברציפות בו היא שוברת את שיאי ההכנסות שלה, שתודלקו על ידי הצטברות ייצור במפעל הסיני שלה.

כעת החברה של מאסק צריכה להתמודד עם קשיים נוספים פרט להפרעות בשרשרת האספקה, בעיקר בכל הנוגע לזמן הנדרש להגברת הייצור במפעלים החדשים שלה בברלין ובטקסס. "לפנינו מסע לא פשוט", אמר סמנכ"ל הכספים של החברה, זקארי קירקהורן. "תנודות המחירים של חומרי גלם כמו ניקל ואלומיניום יצרו חוסר ודאות ביחס לעלויות". למרות זאת, ציין קירקהורן כי טסלה מקדימה את יריבותיה והתכנית שלה היא להגדיל את מסירות הרכבים שלה ב-50 אחוז בשנה הקרובה.

"התפוקה ברבעון הרביעי תהיה תלויה במידה רבה בזמינות של חלקים, אך אנו נחושים להמשך הצמיחה של החברה", הוסיף קירקהורן. מניית טסלה, שעלתה ב-23 אחוז השנה, ירדה לאחר הפרסום ב-0.6 אחוז במסחר המאוחר. לראשונה, מאסק עצמו לא נכח בקריאת הדוחות הרבעוניים, עובדה שאכזבה לא מעט משיקיעם שרצו לשמוע את מחשבותיו של המנכ"ל שמזמן הפך לסלבריטי.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן