הבורסה לניירות בתל אביב עורכת ביקור ראשון בפריז

החדשנות הישראלית מגיעה לצרפת לראשונה, בביקור משתתפות החברות הציבוריות הישראליות: אלקטריאון, אקוואריוס, גלאסבוקס, ג'נסל, טראקנט, נופר אנרגיה ושטראוס

החדשנות הישראלית מגיעה לצרפת לראשונה, בביקור משתתפות החברות הציבוריות הישראליות: אלקטריאון, אקוואריוס, גלאסבוקס, ג'נסל, טראקנט, נופר אנרגיה ושטראוס

הבורסה לניירות ערך בתל אביב עורכת השבוע ביקור ראשון בפריז, בו לוקחות חלק חברות ישראליות ציבוריות מובילות. הביקור נועד לחשוף את החדשנות הישראלית בפני הקהילה העסקית הצרפתית ואת ההזדמנויות לצמיחה באירופה שצרפת מציעה בפני החברות. הביקור, שהחל אמש, יימשך עד יום חמישי – 21 באוקטובר, תוכנן בשיתוף עם שגרירות צרפת בישראל וסוכנות Business France והוא נערך בסימן קידום הקשרים הכלכליים ופיתוח ההשקעות בין צרפת וישראל.

המשלחת הישראלית, בראשות איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך בתל אביב ובהשתתפות מנכ"לים של חברות הנסחרות בבורסה, תיפגש עם אנשי כלכלה ומדינאים צרפתיים מטעם הסוכנות לפיתוח כלכלי של אזור Ile-de-France ו-Paris Europlace וכן עם משקיעים מוסדיים ופרטיים מתחומי הכספים וההשקעות. בנוסף, נפגשה המשלחת עם פיליפ אנגלברט, יועצו של הנשיא מקרון לעסקים ולייצוא בארמון האליזה.

בין החברות המשתתפות במשלחת הישראלית: אלקטריאון שפיתחה מערכת להטענת רכבים חשמליים בנסיעה באמצעות סלילי נחושת המוטמנים מתחת לנתיב הנסיעה, אקוואריוס שעוסקת בפיתוח, ייצור ומכירת מנועים וגנרטורים מבוססי בעירה פנימי, גלאסבוקס היא חברת SaaS מובילה, המספקת פתרונות בתחום האנליזה של נתוני גלישה בערוצים דיגיטליים (אתרי אינטרנט ואפליקציות מובייל), ג'נסל שפיתחה טכנולוגית ייצור חשמל ממימן ואמוניה וכן מפתחת אגירת אנרגיה בתצורת אמוניה ירוקה. תהליך מהפכני ליצירה יזומה של מימן מאמוניה, טראקנט שפיתחה פלטפורמה ייחודית לאופטימיזציה של תובלה יבשתית עבור חברות המנהלות ציי רכב, נופר אנרגיה העוסקת בתחום האנרגיות המתחדשות – מפתחת, בונה ומפעילה מערכות לייצור חשמל מאנרגיה סולארית, וחברת שטראוס, אחת מהחברות המובילות בתחום המזון והמשקאות בישראל.

למשלחת הצטרף עו"ד רון קליין, מנהל מערך הפיתוח העסקי ברשות ני"ע, זאת כחלק מהרצון המשותף גם לרשות ני"ע לקרב משקיעים גלובליים אל שוק ההון הישראלי.

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה, אמר: "אני שמח כי הבורסה הישראלית מובילה זו הפעם הראשונה משלחת שבונה גשר ומקדמת את הקשרים העסקיים עם צרפת. לצרפת שורשים עמוקים באירופה והיסטוריה ארוכה כגורם מוביל בכלכלה העולמית, זאת לצד הרפורמות שמוביל הנשיא מקרון, המהוות תשתית חשובה לשיתוף פעולה בין החברות והמשקיעים.

כבית של הכלכלה הישראלית, הבורסה שמחה לסייע גם בפיתוח הקשרים הכלכליים מחוץ לישראל ורואה חשיבות רבה בחשיפת חברות טכנולוגיה ישראליות, שנמשכות באופן טבעי אל השוק האמריקאי, גם לשוק משמעותי כל כך באירופה".

צמיחה משמעותית במסחר בין צרפת לישראל

היקף המסחר בין צרפת לישראל צמח באופן משמעותי בשנת 2019 (6.8%+) לשיא היסטורי של 2.84 מיליארד אירו. זאת בהשוואה, צמיחה של 2.1% לשנה בלבד שנרשמה בין השנים 2008 עד 2018, כאשר ב- 2018 נרשם אף קיטון של 5.8%. צרפת היא כיום היעד החמישי המועדף להשקעות ישראליות באירופה, המהוות כ-4% מכלל ההשקעות הישראליות באירופה.

על פי הערכות, יש כיום נוכחות בצרפת לכ-60 חברות ישראליות, המעסיקות 3,000 עובדים (בניהן: טבע עם 350 עובדים, דלתא גליל עם 600 משרות, אלרוב עם 400 משרות). כ- 70% מהמוסדות של השחקנים הישראלים בצרפת מרוכזים בפאריס. עם יבוא בהיקף של 1.31 מיליארד אירו בשנת 2019, ישראל היא הספקית המרכזית של צרפת מקרב מדינות המזרח התיכון.

במהלך 15 השנים האחרונות, ההשקעות של חברות צרפתיות בישראל נסקו וגדלו כמעט פי ארבע. שווי השקעות החוץ הישירות של צרפת בישראל עומד כיום על 2.9 מיליארד אירו, מהם קרוב ל-2 מיליארד אירו בתחום הנדל"ן לבדו. בישראל קיימות 104 חברות בנות של חברות צרפתיות. הן מעסיקות 5,600 עובדים ומניבות מחזור של כ-1 מיליארד אירו.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים