מנצחת את התחזיות: 4.3 מיליון אנשים הצטרפו לנטפליקס ברבעון האחרון

שירות הסטרימינג המצליח הציג בדוחות הכספיים נתונים טובים, כאשר גם הרווח למניה ניצח את האנליסטים. בתעשיה מעריכים כי ההצלחה היא בעיקר בגלל "משחק הדיונון"

שירות הסטרימינג המצליח הציג בדוחות הכספיים נתונים טובים, כאשר גם הרווח למניה ניצח את האנליסטים. בתעשיה מעריכים כי ההצלחה היא בעיקר בגלל "משחק הדיונון"

הסדרה "משחק הדיונון" ממשיכה להסתמן כמכרה הזהב של נטפליקס וכאחת הסדרות המצליחות ביותר שידע אי פעם שירות הסטרימינג המוביל בעולם. מנתונים שפרסמה החברה, עולה שהסדרה סייעה לחברה לגייס יותר לקוחות חדשים מהצפוי, וכי הדבר צפוי להמשך ולבוא לידי ביטוי עד לסיום שנת 2021.

לאחר ההאטה החדשה במחצית הראשונה של 2021, נטפליקס הוסיפה 4.38 מיליון מנויים מיולי עד לספטמבר והגיעה ל-213.6 מיליון משתמשים רשומים ברחבי העולם. אנליסטים בוול סטריט חזו צמיחה נמוכה יותר במשתמשים בתקופה הזאת – 3.86 מיליון. נטפליקס ידעה תנופת הצטרפות משמעותית מאוד בשנה שעברה בתקופות הסגרים ברחבי העולם, אך העצירה נבלמה בתחילת השנה הנוכחית.

במקביל, החלו שירותי סטרימינג חדשים לעלות לאוויר – דיסני + של וולט דיסני, HBO Max ומתחרים נוספים שחיזקו את ההיצע שלהם. את ההאטה בתחילת השנה ייחסה נטפליקס בין היתר לכמות הנמוכה יחסית של תוכן חדש, שנגרם כתוצאה מהסגרים בזמן הקורונה שעצרו לא מעט הפקות. אלא שכאמור, ב-17 לספטמבר, עם עלייתה של "משחק הדיונון", התברר כי המגמה עומדת להשתנות, והדבר התחזק כשהסדרה הפכה לנצפית ביותר בחודש הראשון של השירות.

הסדרה, שהופקה בתקציב נמוך יחסית, הגיעה לראש מצעדי הצפייה של נטפליקס ב-94 מדינות, החלה במכירות של מוצרי מרצ'נדייז שונים של הסדרה, והציתה עניין גם בלימוד קוראנית. הציפיות הן כי הטירוף סביב "משחק הדיונון" צפוי להרים את נתוני החברה גם ברבעון האחרון של השנה, כאשר החברה צופה כי תוסיף 8.5 מיליון לקוחות חדשים בתקופה הזו, בהתחשב בכך שכמות גדולה של תוכן עתידה לעלות בקרוב.

רוב הלקוחות החדשים ברבעון הנוכחי הגיעו ממזרח אסיה, שם יש לנטפליקס כיום כ-30 מיליון מנויים. מומחים בתעשיה מאמינים שהאזור עשוי להתחרות בארצות הברית ובקנדה – השוק הגדול ביותר של נטפליקס – בעוד שלוש עד חמש שנים. ברבעון שהסתיים בספטמבר, הרווח המדולל למניה הגיע לרמה של 3.19 דולר, ובכך ניצח את תחזיות האנליסטים שעמדו על 2.57 דולר.

ההכנסות עלו ב-16 אחוזים ל-7.5 מיליארד דולר. לפני דו"ח ההכנסות, מניות נטפליקס עלו השנה בכ-22 אחוז וקרובות מאוד לשיא שלהם, זאת למרות שהנאסד"ק רשם השנה עליה של 54 אחוז, גבוה משמעותית מעליית מניית נטפליקס.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים