נוחתים בלונדון? יעלה לכם 56% יותר

נמל התעופה היקר ביותר בעולם, הית'רו אשר בלונדון, יעלה את מיסי הנוסעים באחוז גבוה ביותר בתחילת שנת 2022

נמל התעופה היקר ביותר בעולם, הית'רו אשר בלונדון, יעלה את מיסי הנוסעים באחוז גבוה ביותר בתחילת שנת 2022

מיסי הנמל לעוברים בנמל התעופה הית'רו שבלונדון, צפויים לעלות הרבה לפני האינפלציה הצפויה בבריטניה, כאשר התעריף הנוכחי של 19.60 ליש"ט (כ-87 שקל) לאדם יעלה ל-30 ליש"ט (133 שקל) בכניסת השנה החדשה.

רשות התעופה האזרחית (CAA) העלתה את המכסה שלה בדמי נוסעים ב-53 אחוזים, בזמן שערכה התייעצות לגבי התעריפים שצריכים לחול לתקופה של חמש שנים, החל מקיץ 2022.

במשך עשרות שנים, הית'רו היה ללא ספק נמל התעופה העמוס ביותר באירופה. הביקוש לנוסעים היה כה חזק, עד שבאופן מסחרי בלבד, החיובים יכלו להגיע ל-50 ליש"ט (222 שקל) ומעלה לנוסע. כדי למנוע עלויות מעבר לכל שדה תעופה אחר ולנפח את עלות הטיסה, רשות התעופה האזרחית (CAA) הגבילה את הסכום שהית'רו יכול לגבות. אך כתוצאה ממשבר הקורונה וממגבלות התיירות בעולם, שדה התעופה ירד במורד הליגה האירופית.

על פי נתונים שפרסמה יורוקונטרול ביום שלישי בבוקר, הית'רו היה במקום החמישי מאחורי אמסטרדם, איסטנבול, פרנקפורט ופריז שארל דה גול לטיסות שפעלו בשבוע שעבר – לאחר שאיבד 42 אחוזים מתנועת 2019, יותר מכל יריבייו העמוסים יותר. ביולי 2021, ההפסדים המצטברים של הית'רו במהלך הקורונה גדלו ל-2.9 מיליארד ליש"ט (כ-13 מיליארד שקל). בעלי נמל התעופה קיוו כי התשלומים יכולים להכפיל את עצמם בכדי לעזור לו להתאושש כלכלית.

הית'רו ביקש מה-CAA להגדיל את תקרת החיובים שלו לנוסע בין 32 ל-43 ליש"ט – מה שמייצג עלייה בטווח של 63 עד 119 אחוזים ברמות הנוכחיות. בתגובה, ה-CAA אמר כי הוא מסתכל על טווח של 24.50 ל-34.40 ליש"ט, המשווה לעלייה של בין 25 ל-75 אחוזים. עמלת 30 ליש"ט מיום השנה החדשה היא אמצעי ביניים המאפשר להית'רו להתחיל לצמצם את הפסדיו. החיוב הסופי יכול להיות זהה, גבוה או נמוך יותר.

מנכ"ל ה-CAA, ריצ'רד מוריארטי, אמר: "בעוד שהטיסות הבינלאומיות עדיין מתאוששות, הגדרת בקרת מחירים לנמל התעופה הית'רו על רקע כל כך הרבה אי וודאות, פירושה שהיינו צריכים להתאים את הגישה שלנו. המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את האינטרסים של הצרכנים תוך הכרה באתגרים שהתעשייה עמה התמודדה לאורך כל מגפת הקורונה".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית