מגמה חיובית: מדד ה-S&P 500 רושם יום רביעי ברציפות של עליות

לאחר תקופה אדומה ולמרות ההודעה על הצמיחה החלשה בסין, המדד רושם מגמה שלא נראתה קרוב לחודשיים

לאחר תקופה אדומה ולמרות ההודעה על הצמיחה החלשה בסין, המדד רושם מגמה שלא נראתה קרוב לחודשיים

מדד ה-S&P 500 כבר ירד חצי אחוז סמוך לפתיחת המסחר, אבל סיים אתמול בעלייה של 0.3%, קרוב לשיאו התוך יומי. זה היה היום הרביעי ברציפות של עליות, דבר שלא ראינו מאז ה-25 באוגוסט. בשבע הפעמים האחרונות שהשוק עלה ארבעה ימים ברציפות, הוא המשיך לעלות גם ביום החמישי. השוק התעלם מצמיחה חלשה מהצפוי בסין ומנתונים חלשים מהצפי לגבי הייצור התעשייתי.

מקור: בלומברג

מה קרה לשוק שהתאושש בשבועות האחרונים?

וורן באפט אמר בזמנו, כי "בטווח הקצר השוק הוא מכונת הצבעה, בעוד שבטווח הארוך הוא מכונת שקילה". כוונתו הייתה שהשינויים במחירים בטווח הקצר משקפים יותר את מצב הרוח של המשקיעים ואינם משמעותיים, ואילו בטווח הארוך החברות האיכותיות שריווחיהן עולים יותר נותנות את הטון. ב-29 בספטמבר, רמת האופטימיות של המשקיעים הפרטיים הייתה ב-16% התחתונים של הסקאלה מאז שנת 2000, כלומר הם היו מאד פסימיים. אתמול, אחרי העליות, אותו נתון היה קרוב לממוצע ארוך הטווח שלו.

מקור: הראל פיננסים

מה זה אומר? חלק גדול מאותם משקיעים שהיו מאד פסימיים אז ישבו על מזומנים אחרי שמכרו. עם תחילת העליות ראינו הצטרפות הדרגתית של אותם משקיעים חזרה לשוק, מה שהניע את המשך העליות. אתמול פרסמה הרשות לניירות ערך בארצות הברית, דו"ח על אירועי מניות ה-Meme בחודש ינואר. לקול המצהלות והרכישות ההמוניות של משקיעי רדיט, המריאו גיים סטופ (GME), (AMC)ובלקברי (BB) מסוף השנה שעברה ועד ל-27 בינואר ב-1,744%, 839% ו-279%, בהתאמה.

מה גרם לכך? שורט סקוויז של חברות הגידור? התכסות על האופציות של מי שכתב אותן? המסקנה של הדו"ח, שהרוב המכריע של העליה נבע פשוט מהקניות עצמן. בדו"ח נכתב כי עד ה-27 בינואר, מספר החשבונות השונים של אנשים פרטיים שקנו את מניית גיים סטופ עלה מ-10 אלפים לכמעט 900 אלף. הדו"ח ציין, כי בצד חברות גידור שהפסידו על המהלך, היו לא מעט קרנות גידור שהרוויחו עליו.

מקור: הראל פיננסים

השבוע יש לנו שבוע עמוס של דו"חות שיפורסמו

בינתיים טרם ראינו השפעה נרחבת של הקשיים בשרשרת האספקה והעליה באינפלציה, כנראה מאחר שהדו"חות הראשונים היו בעיקר של הבנקים. הביטקוין עלה אתמול ב-3.3% והבוקר הוא מוסיף עוד כ-1.6%. היום תושק קרן הסל החדשה על החוזים העתידיים של הביטקוין, תחת הסימבול BITU. התשואה על האג"ח ל-10 שנים יורדת הבוקר מ 1.60% ל-1.58%. ביפן עולה הניקיי הבוקר ב-0.6%, בהונג קונג עולה ההנג סנג ב-1.2% ובסין עולה השנחאי קומפוזיט 0.7%. החוזים העתידיים מצביעים על ירידות מאד קלות במדדים המובילים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן