התכנית ביפה נוף יוצאת לדרך: 100 יחידות דיור ושטחי מסחר ייבנו

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה את התכנית, שתתפרס על שטח של כ-4.1 דונמים. ייבנו שני בניינים בני 12-14 קומות ושטחי ציבור

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה את התכנית, שתתפרס על שטח של כ-4.1 דונמים. ייבנו שני בניינים בני 12-14 קומות ושטחי ציבור

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים אישרה את התכנית בשכונת יפה נוף בירושלים, כך הודיעה היום (שני) רשות מקרקעי ישראל. התכנית מתפרסת על שטח של כ-4.1 דונמים המיועדים להקמת מבני מגורים עם חזית מסחרית ושטחי ציבור, שיבנו בכותלי השטח המתפנה על ידי חברת החשמל בשכונת בית הכרם.

התוכנית, בהובלת רשות מקרקעי ישראל, גובלת מצפון ברחוב דרך מרדכי איש שלום ומדרום ברחוב רחל המשוררת, כוללת שטח המשמש כיום למתקן הנדסי של חברת חשמל, לכדי ייעוד של מגורים ומסחר שיתאימו ויתחברו אל אופי השכונה והרקמה העירונית. התכנית שמתפרסת על שטח של 4,172 מ"ר, מציעה 100 יח"ד למגורים כאשר 50% מהן מיועדות להשכרה לטווח ארוך. השטח המוקצה למגורים מהווה 60% מהתכנית או 2468 מ"ר, לצד 40% מהתכנית או 1703 מ"ר המיועדים לשטחי ציבור.

במסגרת התוכנית, במגרש 1 יבנה מבנה בן 14 קומות ועוד מבנה בן 12 קומות, כשבקומת הקרקע יהיה מסחר מקומי שכונתי. מגרש 2 מיועד לשטח ציבורי נגיש עם שטחים ירוקים ואזורי ישיבה ופעילות, אשר ישלב מתחתיו חניון ציבורי תת קרקעי לרווחת תושבי השכונה והאזור. בנוסף השטח הציבורי יכלול מעבר מקשר אל השטח הציבורי אשר נקבע בתכנית מתחם הארזים הממוקם דרומית מערבית לשטח התכנית.

רפי אלמליח, מנהל בכיר אגף לתכנון ופרויקטים ברמ"י, בירך על ההחלטה לאישור התכנית ומסר כי: "מדובר בתכנית למגורים באזור בביקוש גבוה בעיר ירושלים. תכנון השטח למגורים התאפשר אודות להסכם שקודם בין רמ"י וחברת החשמל. התכנית כוללת מגורים ושטח ציבורי נגיש וראוי עם שטחים ירוקים ואזורי ישיבה ופעילות. בנוסף במסגרת התכנית מתוכנן חניון ציבורי קרקעי לרווחת תשבי השכונה והאזור".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן