מורידה מוצרים והאתגר מסין: כך מתמודדת איקאה עם משבר שרשרת האספקה

ענקית הרהיטים השבדית מנסה להתמודד עם הקשיים באספקה, לצד תקופה של מכירות שיא של החברה. בכירים בחברה מעריכים כי המשבר ימשך לתוך השנה הבאה

ענקית הרהיטים השבדית מנסה להתמודד עם הקשיים באספקה, לצד תקופה של מכירות שיא של החברה. בכירים בחברה מעריכים כי המשבר ימשך לתוך השנה הבאה

איקאה, מותג הרהיטים הגדול בעולם, משכירה לאחרונה יותר ספינות, קונה יותר מכולות ומנתבת סחורות מחדש בין המחסנים, במטרה למתן את הסערה בשל שיבושים בשרשרת האספקה העולמית שעלולה להמשך עד לשנה הבאה, כך אמרו בכירים בחברה לרויטרס.

החברה, שדיווחה מוקדם יותר היום על שיא מכירות בזמן הסגרים בעולם, מצמצת את מספר הגרסאות של כמה מוצרים שלה, בכדי להמנע ממחסור בחומרי גלם, כל זאת במטרה שהמוצרים הפופולריים ביותר שלה יהיו זמינים ללקוחות.

"אנחנו עושים מחשבה מחדש", הודה ג'ספר ברודין, מנכ"ל קבוצת אינגקה המחזיקה ברוב חנויות איקאה. "בצד הקמעונאי לחזק את נושא הזריזות מכייון שבכל יום אתה צריך לעבוד עם מה שיש לך. היינו צריכים למצוא דרכים לענות על צרכי הלקוחות יחד עם מגבלות שמעולם לא ראינו".

בכיר נוסף באיקאה טען בפני רויטרס כי הוא צופה כי משבר האספקה יימשך עד שנת 2022, כאשר האתגר הגדול ביותר הוא להוציא סחורות מסין, שם מיוצרים כרבע ממוצרי איקאה.

הנפגעות הקשות ביותר ברשת עד כה הן החנויות של איקאה בצפון אמריקה, הסובלות ממחסור קשה של מוצרים, אחריהם נמצאת יבשת אירופה. במטרה להמנע מלאכזב את הלקוחות הפוטנציאליים, איקאה החליטה להסיר באופן זמני מוצרים אשר אינם זמינים מאתר האינטרנט שלה ומאולמות התצוגה, והחלה להציע במקומם פריטים דומים.

בכירים באיקאה הודו כי אף אחד בחברה לא צפה את משבר שרשרת האספקה העולמי הנוכחי, וכי יהיה צורך להיערך בעתיד לתנודות בלתי צפויות בתחום הזה.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום רביעי 20.10.21
תל אביב-יפו
29°
שמיים בהירים
ירושלים
28°
מעונן
אילת
33°
מעונן חלקית
חיפה
28°
שמיים בהירים
באר שבע
31°
מעונן
טבריה
33°
מעונן
אשדוד
29°
מעונן
עפולה
28°
מעונן
בית שאן
32°
מעונן
מצפה רמון
26°
שברי ענן
נצרת
27°
מעונן
צפת
28°
שמיים בהירים