אלטשולר שחם נכנסת לאנרגיה המתחדשת: תשקיע 200 מיליון שקלים בנופר אנרגיה

החברות סיכמו על הקמת תאגיד משותף בהיקף כספי של 530 מיליון שקלים. הפניקס ומור בית השקעות הגדילו את אחזקותיהם בחברה

החברות סיכמו על הקמת תאגיד משותף בהיקף כספי של 530 מיליון שקלים. הפניקס ומור בית השקעות הגדילו את אחזקותיהם בחברה

פעילות נופר אנרגיה מתרחבת. החברה מדווחת הבוקר (חמישי) כי בית ההשקעות אלטשולר שחם הפך לבעל עניין בחברה בתמורה לכ-200 מיליון שקלים. מדובר בהשקעה ראשונה של אלטשולר שחם בחברת אנרגיה מתחדשת. עוד עולה מהדיווח כי נופר אנרגיה ואלטשולר שחם סיכמו על הקמת תאגיד משותף שמוחזק 62% על ידי נופר ו-38% על ידי אלטשולר שחם. התאגיד ישקיע ויחזיק בפרוייקטי אנרגיה מתחדשת בהיקף כספי של כ-530 מיליון שקלים, ויאפשר לחברה גמישות מימונית ושיפור של הפרמטרים הכלכליים.

בנוסף לאלטושלר שחם, החלו במקביל גם חברת הפניקס ומור בית השקעות לשמש כבעלי עניין בנופר אנרגיה. הפניקס הגדילה את אחזקותיה בתמורה לכ-190 מיליון שקל ומור בית השקעות הגדילו את אחזקותיה בחברה בתמורה לכ-90 מיליון שקל. גם חברת מגדל, המשמשת כבעל עניין בחברה, הגדילה את אחזקותיה בנופר אנרגיה. העסקאות נעשו מחוץ לבורסה ועל פי מחיר המניה שנקבע על סוף יום המסחר של ה- 11.10.2021 שעמד על כ –7,166 אגורות.

בנוסף, דיווחה החברה על כניסה לפעילות משמעותית לשוק האנרגיה המתחדשת בפולין באמצעות הקמת תאגיד משותף לייזום והקמה של פרויקטים בהספק 1 ג'יגה ואט עם קבלן הקמה מקומי מוביל, וכן רכישת זכויות בפורטפוליו פרויקטים בהספק של כ-185 מגה-ואט. כמו כן, החברה עדכנה על מו"מ מתקדם עם יזם מקומי באנגליה לטובת ייזום ורכישה של פרויקטי אגירה באמצעות סוללות בהספק של כ-500 מגה-ואט.

גלעד אלטשולר, מנכ"ל משותף, מייסד ובעלים משותף, אמר: "אני מברך על כניסתנו כבעל עניין משמעותי בנופר אנרגיה ועל הקמת השותפות החדשה. בחרנו בנופר אנרגיה לאחר בחינה מדוקדקת וארוכה של השוק ושל החברה. התרשמנו מהנהלת החברה, היכולות היזמיות והמודל העסקי הייחודי אשר מייצר ערכים נוספים ותשואות גבוהות".

נדב טנא, מנכ"ל נופר אנרגיה: "מדובר בהבעת אמון משמעותית בחברה ובפעילותה ובקפיצת מדרגה אשר תסייע ליישום אסטרטגית הצמיחה המהירה בשווקים המאופיינים ברווחיות גבוהה, תוך התבססות על יכולות הצמיחה המתמשכת של שותפויות הייזום ופלטפורמות הצמיחה השונות אשר בבעלותנו. אני מודה למשקיעים, מברך על השותפות החדשה ומבטיח שנעשה כל שביכולתנו על-מנת להצדיק את האמון".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום רביעי 20.10.21
תל אביב-יפו
29°
שמיים בהירים
ירושלים
28°
מעונן
אילת
33°
מעונן חלקית
חיפה
28°
שמיים בהירים
באר שבע
31°
מעונן
טבריה
33°
מעונן
אשדוד
29°
מעונן
עפולה
28°
מעונן
בית שאן
32°
מעונן
מצפה רמון
26°
שברי ענן
נצרת
27°
מעונן
צפת
28°
שמיים בהירים