הנסיך וויליאם מבקר את מרוץ המיליארדרים לחלל

הדוכס מקיימברידג' אומר שההתמקדות צריכה להיות בתיקון כדור הארץ, לא בניסיון למצוא את "המקום הבא לגור בו"

הדוכס מקיימברידג' אומר שההתמקדות צריכה להיות בתיקון כדור הארץ, לא בניסיון למצוא את "המקום הבא לגור בו"

הדוכס מקיימברידג' מותח ביקורת על מרוץ החלל ואומר שהוא גורע ממיקוד ההתייחסות לשינויי האקלים על כדור הארץ. הערותיו נאמרו לאחר ששחקן "מסע בין כוכבים", וויליאם שטנר, הפך השבוע לאדם המבוגר ביותר שהגיע לחלל, כינה את טיולו "החוויה העמוקה ביותר".

השחקן בן ה-90 הוטס מטקסס על החללית בלו אוריג'ן – חברת החלל בבעלות מייסד אמזון, ג'ף בזוס, כאשר המיליארדרים העמיתים, ריצ'רד ברנסון ואילון מאסק, פיתחו תוכניות חלל משלהם.

בראיון לקראת פרס ההוקרה שהוא מוביל כתרומה לכדור הארץ, אמר הדוכס מקיימברידג' ל-BBC: "אנו זקוקים לכמה מהמוחות הגדולים בעולם בניסיון לתקן את הפלנטה הזו, לא בניסיון למצוא את המקום הבא לחיות בו".

לקראת COP26, ועידת האקלים הקרובה של האו"ם, הוא אמר שזה "קריטי" למנהיגים לתקשר "בכנות מאוד" ו"באופן ברור מאוד" בנושא פתרונות להתחממות כדור הארץ. "לא נוכל לדבר יותר גבוה גבוה, המילים חכמות אבל אין מספיק פעולה", אמר.

הדוכס ייחס לזכותו את סבו המנוח, הדוכס מאדינבורו, שהחל את ההתעניינות של משפחת המלוכה בנושאי איכות הסביבה, בכך ששיתף פעולה עם קרן חיות הבר העולמית על עבודות הטבע והמגוון הביולוגי שלה. הוא אמר שאביו, הנסיך צ'ארלס, "התקדם בכך", והתחיל לדבר על שינויי אקלים "לפני שמישהו אחר חשב שזה נושא. הייתה לו ממש נסיעה מטלטלת בנושא זה, ואני חושב שאתם יודעים שהוכח שהוא הרבה לפני העקומה, הרבה מעבר לזמנו באזהרה על כמה מהסכנות הללו".

הנסיך וויליאם הוסיף, כי "לא צריך להיות שדור שלישי מגיע עכשיו, וצריך להגביר את הפעילות עוד יותר". אם בנו הבכור, הנסיך ג'ורג', עדיין היה "אומר את אותו הדבר" בעוד 30 שנה – זה יהיה "אסון מוחלט", כי עד אז יהיה מאוחר מדי, אמר.

לדבריו, הוא מודאג מחרדות אקולוגיות בקרב ילדים, והוסיף: "צעירים עכשיו גדלים במקום שבו עתידם מאוים בעצם כל הזמן. זה מאוד מרגיז". הוא אמר שהוא רוצה שהדורות הבאים ייהנו מחיי החוץ ומהטבע שנהנה ממנו כשהתבגר. "אם לא נזהר, אנו שודדים את עתיד ילדינו באמצעות מה שאנחנו עושים כעת", אמר, "ואני חושב שזה לא הוגן".

פרס הדוכס Earthshot הוא יוזמה של 50 מיליון ליש"ט, שמטרתה למצוא פתרונות לשינוי האקלים, כשזוכים בחמש קטגוריות השנה יקבלו מיליון ליש"ט לפיתוח הפרויקטים שלהם.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום רביעי 20.10.21
תל אביב-יפו
29°
שמיים בהירים
ירושלים
28°
מעונן
אילת
33°
מעונן חלקית
חיפה
28°
שמיים בהירים
באר שבע
31°
מעונן
טבריה
33°
מעונן
אשדוד
29°
מעונן
עפולה
28°
מעונן
בית שאן
32°
מעונן
מצפה רמון
26°
שברי ענן
נצרת
27°
מעונן
צפת
28°
שמיים בהירים