אילת מתחדשת: דירות, מלונות ושטחי מסחר במקום בסיס חיל הים הוותיק

רשות מקרקעי ישראל סיכמה עם משרד הביטחון והאוצר על המהלך. 400 יחידות דיור ו-600 חדרי מלון יוקמו, 20 דונמים על קו החוף יפונו

רשות מקרקעי ישראל סיכמה עם משרד הביטחון והאוצר על המהלך. 400 יחידות דיור ו-600 חדרי מלון יוקמו, 20 דונמים על קו החוף יפונו

פינוי בסיס הים באילת יוצא לדרך, לטובת הקמת בניינים, מלון ושטחי תעסוקה ומסחר. רשות מקרקעי ישראל הודיעה היום (חמישי) כי אושר מתווה הפינוי של הבסיס הוותיק, במטרה שיאפשר את המשך התפתחותה הטבעית של העיר לכיוון דרום וישפר את הקישוריות בין העיר לחוף. על פי המתווה, יוקמו במקום הבסיס 400 יחידות דיור וכ-600 חדרי מלון, במקביל לשטחי תעסוקה ומסחר.

ההסכם עתיד להחתם בקרוב בין רשות מקרקעי ישראל, משרד הבטחון ומשרד האוצר. הפינוי ייעשה בהדרגה ויחל בעוד שנה וחצי ויבוצע בארבע שלבים מדורגים. בסיס חיל הים ממוקם בכניסה הדרומית לעיר אילת על רצועת החוף, משני עבריו של כביש 90, כאשר ה"מחנה העליון" ששטחו 83 דונמים ממוקם מערבית לכביש 90 בצמוד לשכונות מגורים, ואילו מזרחית לכביש ממוקמים רציפי החוף המשמשים נמל צבאי ימי על שטח של 72 דונמים.

במתווה ההסכם נקבע כי שטח המחנה כולו יצומצם ל-52 דונמים בתחום שטח הנמל הימי, דבר שיביא לפינוי כ-20 דונמים על קו החוף על ידי משרד הביטחון, בנוסף ל-83 דונמים שיתפנו כאמור במחנה העליון. כך שבסה"כ יתפנו 103 דונם. מימון עלות העתקת הבסיס והתכנסותו נאמדת בכ-350 מיליון שקלים, אשר ימומנו במשותף על ידי רמ"י ומשרד הביטחון.

יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל, אמר: "רצועת החוף הדרומית שאורכה 9 ק"מ, אשר נותרה לא מפותחת, הינה הזדמנות יוצאת דופן להעצמת הפוטנציאל הכלכלי והתיירותי של אילת ולפיתוחה באמצעות יצירת מרחבי תיירות ונופש, מיזמים מלונאים, מחד והגדלת היצע יחידות הדיור של העיר לשנים הבאות מאידך. זהו צעד נוסף במסגרת מהלך לפינוי מחנות צה"ל ממרכזי הערים ושינוי יעוד קרקעות שהצבא החזיק בהן לטובת יעול השימוש בהן למטרות אזרחיות להגדלת היצע יחידות הדיור ולמטרות תעסוקה מסחר ותיירות".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום רביעי 20.10.21
תל אביב-יפו
29°
שמיים בהירים
ירושלים
28°
מעונן
אילת
33°
מעונן חלקית
חיפה
28°
שמיים בהירים
באר שבע
31°
מעונן
טבריה
33°
מעונן
אשדוד
29°
מעונן
עפולה
28°
מעונן
בית שאן
32°
מעונן
מצפה רמון
26°
שברי ענן
נצרת
27°
מעונן
צפת
28°
שמיים בהירים