פועלים תחת מתקפה: ניסיונות התחזות לבנק הסתיימו בגניבת פרטי אשראי

אחרי גניבה הכספים מביט, החל גל של ניסיונות התחזות לבנק באמצעות קישור למייל. כך תזהרו ותמנעו מעוגמת נפש

אחרי גניבה הכספים מביט, החל גל של ניסיונות התחזות לבנק באמצעות קישור למייל. כך תזהרו ותמנעו מעוגמת נפש

השירותים של בנק הפועלים ממשיכים להיות במוקד של תקיפות סייבר שונות בימים האחרונים. אחרי התלונות על גניבת כספים באמצעות אפליקציית "ביט" של הבנק, חברת אבטחת המידע ESET זיהתה גל של מיילים מתחזים לבנק הפועלים, אשר מנסים לדלות מהמשתמשים את פרטי כרטיס האשראי שלהם.

לקוחות של הבנק מקבלים בימים האחרונים הודעות מייל אשר מתחזות לבנק, ומציינות כי זוהתה שגיאה קלה בפרטי החיוב של אותו הלקוח. ההודעה כתובה בניסוח מרושל, דבר שאמור להדליק נורה אדומה אצל לקוחות מיומנים. בהודעה מופיעה הניסוח: "כדי לבקר ולעדכן את הפרופיל באופן מיידי, אם פרטי החשבון שלך לא יעודכנו תוך 48 שעות, תהיה לך אפשרות לגשת לחשבונך".

בחברת ESET ממליצים לנהוג בדרך הבאה עם קישור לא מוכר במייל: הקישור שבמייל אמנם נראה "תקין" ומשתמש בדומיין של בנק הפועלים. אבל, כאשר מניחים את העכבר עליו ניתן לראות את הכתובת אליה מגיעים, וכאן רואים שמדובר בכלל באתר עם קישור אחר. משתמש שנמצא ללא הגנה על המכשיר, יכול להקליק על הקישור ולנחות באתר הזדוני (בשונה ממשתמשים אשר יש להם הגנה ולמעשה נמנעת מהם גישה לאתרים מהסוג הזה)

לקוח שהקליק על הקישור, הגיע לעמוד ובו התבקש להזין קוד משתמש וסיסמה. לא משנה אילו פרטים הזין הגולש, המערכת מקבלת כל הזנה שביצע, ומיד מועבר לעמוד הבעייתי בו מתבצעת פעולת גניבת פרטי האשראי שלו כאשר הוא מתבקש להזין: שם, מספר כרטיס, תוקף, קוד 3 ספרות, סיכת כספומט (ככל הנראה תרגום כושל פין קוד של 4 ספרות) ומספר תעודת זהות. לאחר שהזין את הפרטים, מועבר הקורבן לאתר האמיתי של בנק הפועלים, מה שגורם לו לחשוב שהכול היה תקין ולא נפל קורבן להונאה.

בחברת אבטחת המידע ESET ישראל מציינים כי חשוב לגלות מודעות לכך שיש לא מעט עברייני רשת שמעוניינים להפיל אותנו בפח ולגנוב את המידע שלנו או את הפרטים הפיננסים שלנו. כאשר אתם מקבלים מיילים, אל תזינו אף פעם את הפרטים שלכם לאחר שהקלקתם על קישור. אלא היכנסו באופן יזום לאתר של ספק השירות ואפילו צרו קשר טלפוני על מנת לבדוק שאכן מדובר בפניה אמיתית.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים