לראשונה: פנאקסיה קיבלה היתר לייצוא תמציות קנאביס לשאיפה לגרמניה

חברת הקנאביס הרפואי הישראלית השלימה את התהליכים לקראת ייצוא ראשון בשבועות הקרובים. המניה זינקה בעשרה אחוזים

חברת הקנאביס הרפואי הישראלית השלימה את התהליכים לקראת ייצוא ראשון בשבועות הקרובים. המניה זינקה בעשרה אחוזים

חברת הקנאביס הרפואי פנאקסיה קיבלה היתר רוגלטורי ראשון מסוגו ממשרד הבריאות, לייצוא תמציות קנאביס לשאיפה בגרמניה, כך הודיעה היום החברה (שני) לבורסה לניירות ערך. החברה קיבלה כבר בחודש יוני את ההיתר הגרמני הדרוש לפרויקט, באמצעות שותפתה הגרמנית ניורוקספארם. בעקבות ההודעה, זינקה מניית החברה היום בעשרה אחוזים.

כעת מעדכנת החברה כי אתמול קיבלה את ההיתר גם ממשרד הבריאות הישראלי לייצור מסחרי של המוצרים לגרמניה, שימכרו תחת המותג Naxiva-panaxol בשיתוף עם ניורוקספארם. החברה מציינת כי בזאת תמו כל התהליכים הרגולטוריים הנדרשים לייצור מסחרי ראשון של מוצרי החברה לגרמניה, וכי הייצוא הראשון צפוי לצאת לפועל בשבועות הקרובים.

"למיטב ידיעת החברה, פנאקסיה הינה החברה הראשונה והיחידה בעולם, אשר מחזיקה בהיתר לייבוא ולמכירת מוצרים מתקדמים מסוג זה באירופה בכלל ובגרמניה בפרט", ציינה החברה. פנאקסיה מייצרת באופן סדיר שמני קנאביס רפואי לצורך ייצוא לגרמניה, צרפת וקפריסין. התמציות של פנאקסיה ישווקו בגרמניה על ידי ניורוקספארם לרופאים המוסמכים להנפיק למטופלים מרשמים למצורי קנאביס רפואי לטיפול במגוון רחב של התוויות רפואיות כגון: כאב כרוני, ספסטיות, אנורקסיה, דכאון, ADHD, ועוד .

בהודעתה פרסמה החברה גם נתח שוק שביצעה לפי מחקרים עדכניים. על פי הנתונים, נתח השוק הכולל של תמציות קנאביס לשאיפה בצפון אמריקה עמד על 27 אחוזים בשנת 2020 לעומת כ-20 אחוזים ב-2018, זאת במקביל לקיטון בנתח השוק של תפרחות בתקופות האלה. היקף מכירות תמציות קנאביס לשאיפה בתשע המדינות הגדולות המתירות שימוש בקנאביס בארה"ב וקנדה עמד על למעלה מחצי מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2021, ומשקף קצת מכירות שנתי של מעל ל-2 מיליארד דולר, עם צמיחה של עשרות אחוזים ביחס ל-2020.

מוצרי הקנאביס לשאיפה נחשבים כמוצר קנאביס נקי יותר המכיל חומרים פעילים בלבד, ללא שעוות וכלורופיל הקיימים בתפרחת לעישון. תהליך האידוי של תמציות לשאיפה ידוע כתהליך בריא יותר מעישון, שאינו מצריך בעירה ואינו מפיק עשן, וככזה אינו כרוך בשחרור ושאיפה לריאות של חומרים מזיקים הנוצרים בתהליכי הבעירה.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים