חודש אחרי: הכניסה של הביטקוין לאל סלבדור צולעת ורצופה בעיות

תקלות באפליקציה, כסף שלא יוצא בכספומט ומספר זניח של עסקים שקיבלו תשלום במטבעות דיגיטליים. חודש אחרי הפיכת הביטקוין למטבע רשמי באל סלבדור ועדיין רב הנסתר על הגלוי

תקלות באפליקציה, כסף שלא יוצא בכספומט ומספר זניח של עסקים שקיבלו תשלום במטבעות דיגיטליים. חודש אחרי הפיכת הביטקוין למטבע רשמי באל סלבדור ועדיין רב הנסתר על הגלוי

מספר הולך ועולה של תושבים מאל סלבדור מתנסים בשימוש במטבע הביטקוין , מאז שהפכה המדינה לראשונה לאפשר שימוש מלא במטבע הדיגיטלי בחודש שעבר. אלא שרק חלק זעיר מהעסקים במדינה המרכז אמריקאית מקבלים תשלום בביטקוין, בעוד שהאפיקלציות הממשליות עבור מטבעות הקריפטו סובלות מקשיים טכניים, מה שמייאש אפילו אנשים שנהגו להשתמש עוד קודם בביטקוין במדינה.

אדלברטו גאלבז, עובד בניין בן 32 מאל סלבסדור, אומר כי הוא הפסיד 220 דולר בעת שניסה למשוך כסף מהארנק הדיגיטלי שלו. כמו גאלבז, מספר אל סלבדורים נוספים אמרו לרויטרס כי הם נתקלו לפחות פעם אחת בבעיה עם צ'יבו, הארנק הדיגיטלי המקומי, אשר קרוי על שם המילה "טוב" בשפה המקומית.

"זה לקח לי את הכסף אבל לא נתן לי כלום", אמר גלאבז, שהשתמש בביטוקין ללא בעיות במשך חודשים, עם אפליקציה אחרת. גאלבז אומר כי באפליקציה הקודמת הכל עבד בצורה חלקה, אבל הוא מעולם לא הצליח למשוך כסף דרך צ'יבו. הוא טוען כי מעולם לא קיבל מענה לתלונות שהגיש על השימוש באפליקציה. גם אזרחים נוספים דיווחו על קשיים ובעיות עם העברות הכספים וניסיונות להתחקות אחר זהותם של בעלי הארנקים הדיגיטליים.

נשיא אל סלבדור, נאיב בוקלה (צילום: רויטרס)

נשיא אל סלבדור, נאיב בוקלה, האשים את הביקושים הגבוהים בבעיות אותן מתארים גאלבז ואנשים נוספים במדינה. הנשיא המקומי טען כי שלושה מיליון בני אדם הורידו את צ'יבו, מחצית מתושבי המדינה, חצי מיליון יותר מהמספר שהוערך בתחילה. חודש לאחר ההשקה, 12 אחוזים מאלו שהורידו את האפליקציה השתמשו בביטקוין, כך אמרו הרשויות הכלכליות באל סלבדור.

"מאז אתמול, תושבי אל סלבדור מכניסים יותר כסף לרכישת ביטקוין מאשר הסכום אותו משכו מהכספומטים של צ'יבו", צייץ בקלה אתמול. "זה מאוד מפתיע בשלב כל כך מוקדם". מבדיקה שנערכה במדינה בקרב 233 חברות בסקטורים שונים, עלה כי 93 אחוז מהעסקים דיווחו כי לא קיבלו אף לא תשלום אחד בביטוקין.

כספי מהגרים

הממשל של בוקלה מקווה כי 2.5 מיליון אל סלבדורים, אשר גרים בארצות הברית, ישלחו בסופו של דבר כספים דרך צ'יבו. עד כה, 30 כספומטים הותקנו עד כה באטלנטה, שיקאגו, יוסטון ולוס אנג'לס, ובקלה אומר כי עוברים באמצעים אלו דרך צ'יבו שני מיליון דולר ביום. חואן מוז, עובד בתחום השיפוצים שחי בארצות הברית מ-2005, בחר לאחרונה בצ'יבו כדרך בה הוא שולח כספים למשפחתו אשר באל סלבדור, החלטה שהוא מאמין שחסכה לו 18 דולר בהשוואה לשירותי העברת כספים אחרים. "אני בהחלט מתכוון להמשיך להשתמש בזה", אמר.

בכל אופן, רוב ששת מיליארד הדולרים שעוברים באמצעות כל שנה בהעברות כספיות באל סלבדור, רבע מהתוצר הלאומי של המדינה, עדיין מגיע באמצעות העברות כספים, כשהשימוש במטבעות דיגיטליים עדיין מצומצם מאוד. בחודש שעבר רכשה אל סלבדור 700 מטבעות ביטקוין, אלא שלאחר מכן הייתה צניחה במחיר המטבע, שהתאזנה בימים האחרונים. אגב, מספר אנשים אמרו לרויטרס כי קיבלו 30 דולר במתנה מהממשלה כאשר הורידו את אפליקציית צ'יבו.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים