ד"ר יוסי סעדון מונה למנהל האגף הפיננסי בחטיבת המחקר בבנק ישראל

ד"ר סעדון יחליף את מר מיקי קהן אשר פורש מהבנק בימים אלה

ד"ר סעדון יחליף את מר מיקי קהן אשר פורש מהבנק בימים אלה

מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל, פרופ' מישל סטרבצ'ינסקי הודיע על מינויו של ד"ר יוסי סעדון למנהל האגף הפיננסי בחטיבת המחקר בבנק ישראל. ד"ר סעדון יחליף את מר מיקי קהן אשר פורש מהבנק בימים אלה. סעדון נבחר בהליך מכרז שהתקיים בבנק ישראל בוועדה בראשות מנהל חטיבת המחקר.

ד"ר סעדון שימש כראש תחום מדיניות מאקרו-יציבותית שבאגף הפיננסי. היחידה שבראשה עמד עוסקת בבניה ויישום של מודלים לזיהוי סיכונים מערכתיים במשק הישראלי, מעקב אחר יציבות המערכת הפיננסית בכללותה, פיתוח כלים למדידת הקישוריות בתוך המערכת הפיננסית ובינה למגזר העסקי הריאלי. סעדון החל את דרכו בבנק ישראל ככלכלן בתחום היציבות הפיננסית בחטיבת המחקר. בהמשך כיהן כדובר בנק ישראל כ-6 שנים ולאחר מכן היה הנציג של מדינת ישראל בדירקטוריונים של הבנק העולמי, הבנק לפיתוח אמריקה הלטינית (IDB) וזרוע ההשקעות הפרטיות של הבנק לפיתוח אמריקה הלטינית (IIC). כמו כן, שימש בעבר כיועץ חיצוני לקרן המטבע.

סעדון, בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותארים שני ושלישי בכלכלה מאוניברסיטת בן גוריון, תושב באר שבע ומזה שנים רבות היה מרצה בתחומי הכלכלה, המימון, המתמטיקה והסטטיסטיקה במוסדות להשכלה גבוהה (אוניברסיטת בן גוריון, המכללה האקדמית ספיר ועוד).

האגף הפיננסי שבחטיבת המחקר בבנק ישראל אמון על חקר ומעקב המערכת הפיננסית על מנת לזהות איומים פוטנציאליים ליציבותה ובתוך כך, מעקב אחר השווקים הפיננסים, המוסדות הפיננסיים, והרגולציה הפיננסית. בנוסף, האגף הפיננסי חוקר את תפקוד המערכת הפיננסית והשווקים הפיננסיים במטרה לייעל את אספקת המימון לפעילות המשק ולהגן על חסכונות הציבור. מנהל האגף הפיננסי משמש גם כיו"ר ועדת ההיגוי של הועדה ליציבות פיננסית.

מנהל חטיבת המחקר, פרופ' מישל סטרבצ'ינסקי: "יוסי סעדון מביא לתפקיד ניסיון רב שהוא פועל יוצא של התפקידים השונים שהוא מילא לאורך זמן בנוסף לשירותו בחטיבת המחקר. יכולותיו הגבוהות להניע את עובדיו יעמדו לרשותו באתגרים שמצפים לנו; אני מודה לו מאוד על לקיחת האחראיות בתפקידו החדש שהוא בעל חשיבות רבה מנקודת מבט של הבנק. בהזדמנות זו אני רוצה להודות למיקי קהן על יצירת היסודות של האגף הפיננסי אותו הוא ניהל מאז הקמתו; תרומתו ניכרת בגיבוש קבוצת כלכלנים מצוינת המשרתים את המדיניות של בנק ישראל בתחום הפיננסי".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים