ישראל תפחית 30% מפליטות המתאן עד 2030

ישראל מצטרפת ליוזמה בין-לאומית בהובלה אמריקנית-אירופית להפחתה גלובלית של 30% מפליטות המתאן עד 2030

ישראל מצטרפת ליוזמה בין-לאומית בהובלה אמריקנית-אירופית להפחתה גלובלית של 30% מפליטות המתאן עד 2030

מדינת ישראל מצטרפת ליוזמה אמריקאית-אירופית למאבק החשוב למיתון ולצמצום השפעות משבר האקלים, ולהפחתה גלובלית של 30% מפליטות המתאן עד לשנת 2030 – גז החממה בעל ההשפעות המזיקות ביותר לאקלים. כך הודיעו השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת האנרגייה קארין אלהרר לג'ון קרי, השליח המיוחד לנושאי אקלים של ארה"ב בפגישה אישית שהתקיימה לפני שעה קלה בפריז. 

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת האנרגיה קארין אלהרר עדכנו בדבר הצטרפות ישראל ליוזמה את ג'ון קרי, השליח המיוחד של ארה"ב לענייני אקלים וממובילי המהלך, בפגישה אישית שהתקיימה לפני שעה קלה ב-OECD בפריז. היוזמה תוצג רשמית במפגש המדינות לאמנת האקלים (COP 26) בגלזגו.

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג: "חלון ההזדמנויות למאבק במשבר האקלים – האתגר הגלובלי המשמעותי ביותר עבור האנושות – הולך ונסגר. ישראל מצטרפת היום ליוזמה חשובה ביותר שנועדה לייצר מחויבות גלובלית להפחתת פליטות מתאן גז החממה המזיק ביותר. מדיניות זו שלנו בהלימה מלאה גם עם מסקנות דוח הפאנל הבין-ממשלתי לשינויי אקלים (IPCC) שפורסם לאחרונה וקבע כי כשליש מההתחממות הגלובלית נובעת מפליטות מתאן. גם בישראל עלינו לשים דגש על המתאן בקביעת המדיניות ולהוביל את המשק כולו להפחתת הפליטות. כחלק מיישום אסטרטגיית הפסולת, בכוונתי לקדם שורה של צעדים שמטרתם צמצום הטמנת הפסולת בכלל, עם דגש על צמצום וטיפול חומר האורגני כדי למנוע את פליטת המתאן, כולל חקיקה שתחייב את הטיפול בפסולת אורגנית לפני הטמנתה, תמיכה בהקמתם של מתקנים לטיפול וקידום ההפרדה במקור של חומר אורגני".

השרות משתתפות במועצת השרים של ה-OECD במפגשים המתמקדים בנושאי סביבה ואקלים ובדרכים להגיע לאיפוס פליטות גזי חממה.

המתאן אחראי לבדו לכחצי מהעלייה שכבר התרחשה בטמפרטורה הגלובלית (מעלה אחת צלסיוס) מאז תקופת טרום התיעוש. דוח הפאנל הבין-ממשלתי לשינויי אקלים (IPCC) שפורסם באחרונה קבע, כי כשליש מההתחממות הגלובלית נובעת מפליטות מתאן ובהתאם כי הפחתת פחמן דו-חמצני אינה מספיקה כדי לפתור את משבר האקלים. בהתאם לכך התגבשה יוזמה זו כדי לטפל בדחיפות בבעיה עולמית זו. 

מקורות הפליטה העיקריים ברמה הגלובלית של מתאן הם:

  • הפקה ושינוע של פחם
  • נפט וגז
  • גידולי אורז ובקר
  • מטמנות פסולת

בישראל המקור העיקרי של פליטות המתאן (כ-77%) הוא כתוצאה מהטמנה ישירה של פסולת אורגנית ללא טיפול מקדים בה. שאר הפליטות מגיעות מסקטור החקלאות, הטיפול בשפכים והאנרגייה.

על פי התוכנית האסטרטגית של המשרד להגנת הסביבה למשק הפסולת, עד שנת 2030 המשרד מתכוון להוביל להפחתה של 47% בפליטות המתאן מסקטור הפסולת. יעד זה של הפחתת פליטות מתאן בישראל גם עוגן בעת האחרונה במסגרת החלטת הממשלה 171 מיולי 2021 – מעבר לכלכלה דלת פחמן.

היוזמה תוצג רשמית במפגש המדינות לאמנת האקלים (COP 26) בגלזגו שאליה מגיע ראש הממשלה נפתלי בנט עם השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת האנרגיה קארין אלהרר.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים