לקראת הנגשה מלאה: אזור נוסף בירושלים הונגש לנכים

מהפכת הנגישות בעיר העתיקה של ירושלים צוברת תאוצה: סמטאות נוספות בעיר העתיקה הונגשו והותאמו לתנועת נכים

מהפכת הנגישות בעיר העתיקה של ירושלים צוברת תאוצה: סמטאות נוספות בעיר העתיקה הונגשו והותאמו לתנועת נכים

הנגישות באזורי העיר העתיקה בירושלים צוברת תאוצה, האזור שהונגש מהווה המשך לפרויקט שנפתח לציבור בשנת 2019 וכלל ארבעה קילומטרים מהעיר העתיקה.

הנגשת העיר העתיקה בירושלים היא פרויקט חדשני ופורץ דרך המאפשר גם לאוכלוסייה עם מוגבלויות ליהנות מהעושר ההיסטורי והתרבותי של העיר. לצד הרחובות והסמטאות שהונגשו ברובעים המוסלמי, הארמני והנוצרי הותקנו גם כ-2 קילומטרים מצטברים של מאחזי יד לצד גרמי מדרגות, תוך שיתוף הסוחרים והתושבים במרחב, כך שלראשונה מזה שנים מתאפשר גם לתושבי הבתים שבתוך החומות להתנייד בסמטאות הצרות והתלולות תוך שיפור משמעותי של איכות החיים.  

השבוע נחנך המקטע על ידי קבוצת מטיילים מארגון נכי צה"ל, שהתרגשו להגיע לעיר העתיקה ולסייר בסמטאות המונגשות. ההנגשה בוצעה במימון וביוזמת משרד ירושלים ומורשת והרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י) יחד עם  משרד התיירות, מחלקת הנגישות בעיריית ירושלים, המוסד לביטוח לאומי ורשות העתיקות, הקרן למורשת הכותל, בביצוע החברה לפיתוח מזרח ירושלים (פמ"י), בליווי יועצי נגישות ובמגבלות הטופוגרפיות המקומיות, ובעלות של למעלה מ-20 מיליון שקלים. 

מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת, נתנאל איזק: "פרויקט ההנגשה בעיר העתיקה בהובלת משרד ירושלים ומורשת מאפשר לכל אדם להגיע לסמטאות ההיסטוריות של ירושלים וליהנות מהעושר התרבותי והדתי של העיר. המשרד פועל בשנים האחרונות באינטנסיביות במגוון גדול של תחומים בהם שדרוג, הנגשה ופיתוח של העיר העתיקה על מסלוליה המגוונים ושיפור חווית התושב והתייר בעיר העתיקה. בימים אלו עובדים על השלמת הפרויקט והנגשת העיר העתיקה כולה".

אלון דהן, יו"ר מחוז ירושלים בארגון נכי צה"ל: "כוחה המאחד של ירושלים העניק לה את הכינוי 'העיר שחוברה לה יחדיו'. היום אפשר לומר שהיא מחוברת יותר מתמיד. מתרגשים לעשות היסטוריה ולהיות הראשונים להגיע ולסייר בסמטאות הישנות של ירושלים. מקווים שהחזרה של עשרות לוחמים לשעבר לעיר העתיקה תביא לבואם של עוד מוגבלי הליכה ונכים בכסאות גלגלים בני כל הדתות; יהודים, מוסלמים, צליינים לבוא ולסייר במקומות הקדושים להם".

מנכ"ל החברה לפיתוח מזרח ירושלים (פמ"י) בני סאסי: "הגופים הרבים השותפים לפרוייקט ההנגשה, בהם המשרד לירושלים ומורשת, הרל״י ומשרד התיירות, עיריית ירושלים, רשות העתיקות והביטוח הלאומי, מקווים כי כל באי העיר העתיקה יהפכו לשגריריה".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים