הרופא הזריק חומר ניסיוני לפניה של מטופלת וגרם לה לנזקים קשים

בת חמישים שהגיעה לטיפול נגד התקרחות עברה טיפול בפניה מבלי שהובהרו לה הסכנות. הרופא לא חיטא את המחט וגרם לה לפגיעה חמורה בפניה. תביעה הוגשה על סך 2.5 מיליון שקלים


בת חמישים שהגיעה לטיפול נגד התקרחות עברה טיפול בפניה מבלי שהובהרו לה הסכנות. הרופא לא חיטא את המחט וגרם לה לפגיעה חמורה בפניה. תביעה הוגשה על סך 2.5 מיליון שקלים

מקרה חמור של ניתוח פלסטי שהשתבש. אישה כבת 50 הגיעה לקליניקה במטרה לעבור טיפול נגד התקרחות אצל מומחה לרפואת עור. על פי התביעה שהוגשה השבוע לבית המשפט השלום בתל אביב על סך של 2.5 מיליון שקלים, הרופא במקום הציע לה לעבור באותה הזדמנות וללא עלות, טיפול להצערת עור הפנים במכשיר שפועל באמצעות מיקרו דקירות של מחטים, כשהתמורה היחידה שנדרשה מאותה אישה היא להמליץ על הטיפול לחברותיה.

האישה נענתה להצעה כאשר בתביעה היא טוענת כי מעולם לא הוצגו לה סיכונים כלשהם הכרוכים בטיפול והיא אף לא הוחתמה על טופס הסכמה. לדבר עו"ד רן שפירא, שהגיש בשם המטופלת את התביעה לבית המשפט, התלוננה האישה על כאבים עזים בסנטר ולאחריהם גילה הרופא כי במכשיר חסרה מחט. האישה ביקשה להפסיק את הטיפול ובימים שלאחריו סבלה מנפיחות קשה, אודם והפרשה מוגלתית.

כעבור שנה החליטה האישה לחזור שוב אל אותו הרופא, כדי לערוך טיפול נוסף כנגד התקרחות. על פי התביעה החליט הרופא, ללא סיבה או אישור מהמטופלת, להזריק ללחיה עם אותו המזרק והמחט את אותו החוזר שהזריק לקרקפת, מבלי שחיטא את המכשיר או עטה כפפות. גם הפעם לא הובהרו הסיכונים על פי התביעה, בעוד שהרופא הבטיח שהטיפול ירענן ויצעיר את עורה של המטופלת.

עו"ד שפירא מוסיף וטוען, כי באותה ההזדמנות, הרופא אף הגדיל לעשות והזריק לפניה של האישה חומצה היאלורונית, שבדיקה לגביה באתר משרד הבריאות העלתה כי תוקף הרישיון שלה פג כשנה קודם לכן. משלב זה ואילך, נטען בתביעה, מצבה של האישה רק הלך והחמיר. לדברי עו"ד שפירא, פניה של האישה ניזוקו ללא היכר, הנפיחות פשתה בהם עד כדי כך שעיניה החלו להיעצם.

כאשר הבינה האישה שמצבה רק הולך ומתדרדר, היא הגיעה לחדר המיון בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם אושפזה למשך 17 ימים, במהלכם טופלה באנטיביוטיקה תוך ורידית ובסטרואידים, ומוגלה רבה נוקזה מלחייה. למרות הטיפול בבית החולים נותרו נזקים בלתי הפיכים בפניה של האישה. מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים סורוקה קבע כי עליה לעבור לפחות שני ניתוחים להשתלת שומן וניתוח נוסף למתיחת פנים, כדי לתקן את מראה פניה.

מומחה קבע כי המטופלת סבלה מנכות זמנית בשיעור של 100 אחוזים עד ליום שחרורה מהאשפוז, 50 אחוזי נכות זמנית עד לספיגת כל הבצקות ו-20 אחוזי נכות צמיתה בגין צלקות הפנים. חוות דעת נוספת של הפסיכיאטרית ד"ר רבקה כהן, צורפה לתביעה. המומחית קובעת בחוות דעתה, כי בעקבות האירועים סובלת התובעת ממצב דיכאוני חרדתי, מלווה בהתקפי חרדה, וכן מפוסט טראומה. מומחית זו העריכה את נכותה הצמיתה של האישה בשיעור של 30 אחוזים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים