טראמפ מבקש מבית המשפט להשיב לו את חשבון הטוויטר

"טוויטר מפעילה מידה מסוימת של כוח ושליטה על השיח הפוליטי במדינה", טענו עורכי דינו של טראמפ

"טוויטר מפעילה מידה מסוימת של כוח ושליטה על השיח הפוליטי במדינה", טענו עורכי דינו של טראמפ

נשיא ארצות הברית לשעבר, דונלד טראמפ, ביקש ביום שישי משופט פדרלי בפלורידה, כי טוויטר תשחזר את החשבון שלו, לאחר שהחברה חסמה את החשבון שלו – בשל ציוץ הקורא להסתה לאלימות, שפרסם הנשיא לשעבר בחודש ינואר האחרון.

טראמפ הגיש בקשה לצו מניעה ראשוני נגד טוויטר לבית המשפט המחוזי במחוז הדרומי של פלורידה, בטענה שחברת המדיה החברתית "נכפתה" להשעות את חשבונו על ידי חברי הקונגרס האמריקני.

טוויטר וכמה פלטפורמות מדיה חברתית אסרו על טראמפ להשתמש בשירותיהם, לאחר שהמון תומכיו תקף את הקפיטול האמריקני בהתפרעות קטלנית ב-6 בינואר, 2021. תקיפה זו באה בעקבות נאום של טראמפ, בו הוא חזר על טענות שווא, כי הפסדו בבחירות בנובמבר האחרון נבע מהונאה נרחבת, קביעה שנדחתה על ידי מספר בתי משפט ונציגי בחירות במדינה.

"טוויטר מפעילה מידה מסוימת של כוח ושליטה על השיח הפוליטי במדינה, וזה בלתי נתפס, חסר תקדים מבחינה היסטורית, ומסוכן מאוד לפיתוח השיח הדמוקרטי", אמרו עורכי דינו של טראמפ. חברת טוויטר סירבה להגיב על העתירה.

בזמן הסרת החשבון של טראמפ לצמיתות, טוויטר ציין, כי הציוצים שלו הפרו את מדיניות הפלטפורמה אשר חוסמת "האדרת אלימות", החברה מסרה בזמנו, וכי הציוצים של טראמפ עודדו באופן "סביר מאוד" אנשים לשחזר את מה שהתרחש בהתפרעויות בקפיטול.

לפני שנחסם, היו לטראמפ יותר מ-88 מיליון עוקבים בטוויטר.

בבית המשפט טען טראמפ, כי טוויטר אפשרה לטאליבן לצייץ באופן קבוע על ניצחונותיהם הצבאיים ברחבי אפגניסטן, אך צנזרו אותו במהלך נשיאותו, בכך שסימנו את הציוצים שלו כ"מידע מטעה".

בחודש יולי טראמפ תבע את חברת פייסבוק וגוגל, כמו גם המנהלים הבכירים שלהם, בטענה שהם משתיקים באופן בלתי חוקי עמדות שמרניות.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום רביעי 20.10.21
תל אביב-יפו
29°
שמיים בהירים
ירושלים
28°
מעונן
אילת
33°
מעונן חלקית
חיפה
28°
שמיים בהירים
באר שבע
31°
מעונן
טבריה
33°
מעונן
אשדוד
29°
מעונן
עפולה
28°
מעונן
בית שאן
32°
מעונן
מצפה רמון
26°
שברי ענן
נצרת
27°
מעונן
צפת
28°
שמיים בהירים