האם ממשלת ארצות הברית הולכת לפשוט רגל?

זה היה שבוע טוב לביטקויין שעלה ב-12% השבוע

זה היה שבוע טוב לביטקויין שעלה ב-12% השבוע

על רקע קיטוב שלא היה כמותו בין הדמוקרטים לרפובליקאים, אנליסטים כבר הכינו רשימות של חברות פגיעות, כאלה שחלק משמעותי מהכנסותיהן מקורו בממשלת ארה"ב. למרות הכל, ההערכה היא שבסופו של דבר זה לא יקרה. לפני שהכסף אוזל לחלוטין בקופת האוצר האמריקני, הממשלה מתחילה לפטר עובדים באופן זמני כדי להקטין את הוצאותיה, בעוד המו"מ בין המפלגות מתנהל. בגרף רואים, שבפעמים קודמות כשזה קרה (מקו האפס ימינה) השוק דווקא עלה בתקופה זו.

למרות שביום שישי מדד S&P 500 סיים בעליה של 1.2%, השבוע בכללו היה חלש (טבלה עליונה). רק אחד מ-11 הסקטורים עלה השבוע, סקטור האנרגיה הוסיף 5.7% (טבלה שניה).

הסחורות בכללן הן בדרך לשנה השלישית הכי טובה שלהן ב-50 השנים האחרונות, כשמדד ה-CRB מוסיף 37% מתחילת השנה. מכיוון שמחירי הסחורות נקובים בדולרים, בד"כ כשמחירן עולה, הדולר יורד והפוך.

השנה רואים תופעה הפוכה. השנה היחידה האחרת שזה קרה כשמחירי הסחורות עלו ביותר מ-20% לשנה והדולר התחזק היתה…שנת 2000 (טבלה שלישית).

ביום שישי התפרסמו נתונים לגבי הוצאות הצרכנים שהיו גבוהות מהצפי, חדשות טובות לכלכלה. בד בבד פורסמו נתונים לגבי מדד האינפלציה של הוצאות הצרכנים. זהו המדד החביב על הפד לצורך קביעת המדיניות המוניטרית שלו. הנתון, 4.3% עליה לעומת השנה שעברה, היה השיעור הגבוה ביותר מאז 1990, והוא מצביע על כך ש"הזמניות" של האינפלציה שהבנק המרכזי צפה, לא ממש מתרחשת בינתיים.

התרופה החדשה של מרק לקורונה היא חדשות מצוינות לא רק למאבק בקורונה, אלא גם למתן דחיפה להתאוששות נוספת של המשק. חברות החיסונים שילמו את המחיר אתמול. ביונטק, שותפתה של פייזר, איבדה 6.7% ומודרנה איבדה 11.3%. הראשונה כבר רחוקה 43% משיאה והשניה 30%.

דוגמא למה שמחוללת האינפלציה אפשר היה לראות השבוע במניית Dollar Tree. החברה, כשמה, מכרה כל דבר במחיר מקסימלי של דולר. מאז שהונפקה ב 1995 היא הניבה 8,283% לעומת תשואה של 1,395% במדד ה-S&P500. האינפלציה הגואה לא איפשרה לחברה לקיים יותר את המותג של "הכל בדולר". השבוע היא הודיעה היא תמכור מוצרים גם ביותר מדולר. המניה קפצה ב 16% על ההודעה.

האינפלציה לא משפיעה בינתיים על הצפי לרווחי החברות. לפי פקטסט, אנליסטים הגדילו ברבעון השלישי את תחזיות הרווח של החברות לרבעון השלישי ב 2.9%. בעשר השנים האחרונות האנליסטים דווקא הורידו בחודש האחרון של הרבעון את תחזיות הרווח לרבעון בממוצע של 3.7%.

פתחנו אתמול את הרבעון הרביעי. 79% מהפעמים מאז 1950 מדד ה S&P 500 עלה ברבעון האחרון של השנה, עם עליה ממוצעת של 4%.

כפי שכתבנו אתמול התשואה באוקטובר אינה גרועה במיוחד. אלא מה, הוא חודש מאד תנודתי. הירידה התוך חודשית הממוצעת באוקטובר היא 3% בהשוואה ל 2% בחודשים האחרים.

זה היה שבוע טוב לביטקויין שעלה ב-12% השבוע.

המקור לגרפים: העליון: The Daily Shot , נתוני הסחורות והדולר: מייק זקרדי ,טוויטר, ובנק אוף אמריקה, נתוני התשואה ברבעון ה 4: וול סטריט ג'ורנל, נתוני אוקטובר: מרק אונגוויטר, טוויטר

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים