חודשה פעילות המועצה הלאומית לפיתוח ומחקר אזרחי: "חובה מוסרית"

בטקס השתתפו נשיא המדינה, יצחק הרצוג, שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה אורית פרקש הכהן ויו"ר המועצה פרופ' לביא פרץ

בטקס השתתפו נשיא המדינה, יצחק הרצוג, שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה אורית פרקש הכהן ויו"ר המועצה פרופ' לביא פרץ

המועצה הלאומית למחקר ולפיתוח אזרחי מונה 15 חברים ותפקידה לייעץ לממשלה בגיבוש מדיניות לשם ניצול המאגר המדעי והטכנולוגי האזרחי של מדינת ישראל ולפיתוחו. על המועצה הוטלה המשימה לקבוע את תחומי העדיפות המדעיים והטכנולוגיים של ישראל בשנים הבאות, שיבואו לידי ביטוי בתקציב הממשלתי.

נשיא המדינה, יצחק הרצוג: "כמו שכולכם יודעים, בשנת 2021 המציאות היא של מרדף בלתי פוסק אחרי הדבר הבא בתחומי המחקר, הדבר שיהפוך את העולם, שיציל את הסביבה, שירפא מחלות חשוכות מרפא, שיאפשר תנועה במקום בו העומס קשה מנשוא, שיעצים את התקשורת בין בני אנוש מכל קצוות תבל ועוד." פתח הנשיא את דבריו והוסיף: "בעידן המהפכה הרביעית, המהפכה הדיגיטלית, הטכנולוגיות חדשניות ומתפתחות בקצב מהיר מאוד: רובוטיקה, סנסורים, בינה מלאכותית, מציאות רבודה, הדפסות תלת מימד ועוד ועוד. הן מיושמות בכל תחומי החיים ומחייבות שינוי תפיסה בעולם המו"פ, יש צורך במומחיות ולמידה בתחומים חוצי ומרובי דיסציפלינות".

הנשיא הדגיש את חשיבות המועצה וציין: "לכל אחת מהוועדות השונות במועצה אתגר גדול אבל אני מבקש לעמוד על אחת מהן, אשר יקרה בעיני במיוחד וזו הוועדה העוסקת בהעצמת הפריפריה. בעידן בו הפערים רק מתרחבים והולכים, כדי לייצר תקווה אמיתית לחברה עלינו לעשות הכל שהחוקרים והמפתחים יגיעו לא רק מתל אביב והרצליה אלא גם מדימונה ומשלומי, מעראבה, מסאג'ור, ממודיעין עילית ומשגב שלום. הפערים בין המרכז לפריפריה פוגעים בנו, מנציחים מציאות מעוותת שפוגעת בנו, בהווה ובעתיד. עלינו להנגיש לכל תלמיד, בכל מקום את החלום ליצור, לחקור ולפתח. זו גם חובה מוסרית אך גם ראיה אסטרטגיה חברתית וכלכלית".

שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה אורית פרקש הכהן הוסיפה: "לאחר שנים של שיתוק, חידשתי היום במעמד מרגש עם נשיא המדינה, את פעילותה של המועצה הלאומית למחקר ולפיתוח של מדינת ישראל. בליל התקציב האחרון העברתי החלטת ממשלה שמטילה משימה לאומית ראשונה על חברי המועצה – המלצה לממשלה על תחומי עדיפות לאומיים בתחומי המדע והטכנולוגיה. בחברה הישראלית טמונות יצירתיות וחדשנות, שהפכו לשם דבר ברחבי העולם. רק בשמירת הפוטנציאל הזה באופן מיטבי, נבטיח לטווח הארוך את השגשוג הכלכלי של המשק, ואיתו את החוסן הביטחוני והאזרחי. דברים גדולים בדרך".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים