אקספו 2020: המשרד להגנת הסביבה יציג פיתוחים בתחום האקלים

ישראל תציג ידע וניסיון שנצברו בישראל, היערכות לשינוי אקלים באמצעות פתרונות מבוססי טבע וכן את יוזמת דזרטק לאתגרי האקלים בסביבה מדברית

ישראל תציג ידע וניסיון שנצברו בישראל, היערכות לשינוי אקלים באמצעות פתרונות מבוססי טבע וכן את יוזמת דזרטק לאתגרי האקלים בסביבה מדברית

המשרד להגנת הסביבה יקיים סדרת אירועים בביתן הישראלי באקספו 2020 בדובאי, איחוד האמירויות, בשיתוף משרד החוץ ועם גורמים נוספים מישראל ובהם הקרן הקיימת לישראל ורשות הטבע והגנים. האירועים, בהובלה ובהשתתפות של המשרד להגנת הסביבה והשרה להגנת הסביבה תמר זנדברג, יתקיימו במהלך השבוע של האקספו העוסק באקלים ובמגוון ביולוגי, ויוצגו בהם ידע וניסיון שנצברו בישראל בתחומים אלה. במסגרת זו תוצג יוזמת דזרטק העוסקת בפתרונות חדשניים לאתגרי שינוי האקלים ולחיים בני-קיימה בסביבה מדברית. 

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג: "באקספו דובאי, נוסף על הצגת יכולות ישראל, נבחן הזדמנויות לשיתוף פעולה ולשותפויות עם מדינות אחרות המתמודדות עם אתגרים דומים, באזורנו ומחוצה לו. באקספו נשים דגש על פתרונות מבוססי טבע במסגרת ההיערכות לשינוי אקלים, חיזוק המגוון הביולוגי ושימורו ורתימת החדשנות הטכנולוגית הישראלית. המדבר מציב בפני האנושות אתגרים רבים שהמפתח להתמודדות עימם כרוך בטכנולוגיה, בחדשנות ובשיתופי פעולה. מרכז החדשנות הבין-לאומי DeserTech שאנו מקדמים ונציג בדובאי יאפשר לרתום את הניסיון והחדשנות הישראליים לטובת כל מדינות העולם במאבקן במשבר האקלים והשלכותיו, ויהווה נקודת מפגש לטכנולוגיה, מחקר ומדיניות".

אזורים מדבריים (צחיחים וצחיחים למחצה) הם כמעט 40% מכלל שטח העולם, ובאזורים צחיחים חיים יותר מ-2 מיליארד בני אדם. מִספרים אלה צפויים לעלות עקב גידול האוכלוסייה ושינוי האקלים. ההתמודדות עם דרישות המים והמזון היא אחד האתגרים המרכזיים באזורים כאלה, והדבר משפיע ישירות על רווחת האוכלוסיות במדינות מתפתחות ומפותחות כאחד.

לישראל ניסיון רב-שנים בהתמודדות עם אתגרים הקשורים לאקלים מדברי, ופותחו בה טכנולוגיות ופתרונות ניהול חדשניים שיכולים לסייע למאמצי הסתגלות במדינות אחרות, כולל מדינות שאינן מורגלות במציאות החדשה המוכתבת על ידי משבר האקלים, במיוחד באזורים מדבריים. ישראל מוכרת בהיותה מובילה עולמית בתחומים כמו התייעלות ושימוש חוזר במים, גידולים עמידים לבצורת, ייצור ואחסון של אנרגייה סולרית והתמודדות עם השפעות שינוי אקלים על הבריאות.

לכן יזם המשרד להגנת הסביבה את הקמת מרכז DeserTech, מרכז חדשנות בין-לאומי לשינוי אקלים המתמקד באזורי מדבר וממוקם ברובע החדשנות בבאר שבע. המרכז יהיה נקודת מפגש למחקר, למדיניות ולטכנולוגיה חדשניים של שינויי אקלים. השותפים המייסדים כוללים את המשרד להגנת הסביבה, עיריית באר שבע, קרן מיראז' ישראל, המכון הישראלי לחדשנות, המרכז הרפואי סורוקה ואוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

פרויקט DeserTech נועד למנף סינרגיות, לעודד חדשנות וליצור פעולה משותפת ומתואמת של שלטון מרכזי, שלטון מקומי, מוסדות אקדמיים, גופי בריאות, תעשייה, שותפים אזוריים וארגונים בין-לאומיים כדי ליצור פתרונות המשלבים טכנולוגיה ומדיניות ואשר סוללים את הדרך להתמודדות עם אתגרי האקלים של העתיד. 

המשרד להגנת הסביבה, עם שותפיו, יציג את יוזמת דזרטק בשבוע האקלים והמגוון הביולוגי של אקספו 2020 בדובאי ב-5-4 באוקטובר 2021. האירועים צפויים להתקיים היברידית, כולל שידור webinar חי מהביתן הישראלי באקספו כדי לאפשר השתתפות רחבה. בדוברים באירועים השונים מומחים מובילים מהממשלה, מהאקדמיה ומארגונים אחרים המקדמים פתרונות לאתגרי אקלים ומדבר. 

אירועי המשרד להגנת הסביבה בדובאי

4 באוקטובר 2021 | 18:30-20:00  (זמן דובאי)

אירוע השקת תחרות DeserTech הבין-לאומית: טכנולוגיה ככלי למאבק במדבור

באירוע הבין-לאומי הראשון של המשרד להגנת הסביבה וקהילת החדשנות DeserTech תוצג בפעם הראשונה פלטפורמת ה-DeserTech Marketplace, פלטפורמה מקוונת המחברת אתגרים הקשורים למדבר עם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים.

כמו כן תושק תחרות Merage DeserTech הבין-לאומית, אירוע דגל שנתי המיועד לטכנולוגיות חדשניות המתמודדות עם אתגרי המדבר בעולם. השנה התחרות מזמינה חברות מבריטניה, מהולנד ומישראל להציע את הפתרונות הטכנולוגיים שלהן לאתגרי המדבר.

5 באוקטובר 2021 | 10:00-13:00  (זמן דובאי)

כנס DeserTech: פתרונות חדשניים לאתגרים בוערים באקלים יבש

הכנס בהובלת סגל מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב ומהמרכז הרפואי סורוקה ישים דגש על האתגרים הדוחקים ביותר של אוכלוסיות המתגוררות בסביבה צחיחה ויבחן פתרונות חדשניים בכמה תחומים:  

  • פתרונות למחסור במים
  • ייצור ואחסון של אנרגייה ממקורות חלופיים
  • תכנון עירוני באזורי מדבר
  • חקלאות בת-קיימה וביטחון תזונתי באזורים צחיחים
  • בריאות האדם ושינוי האקלים
התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים