שכח לציין הכנסות בהיקף של כ-4.3 מיליון שקל

שכיר בחברה לניתוח מערכות מידע נעצר בחשד להשמטת הכנסות בהיקף של כ-4.3 מיליון שקל מסחר במטבעות וירטואליים

שכיר בחברה לניתוח מערכות מידע נעצר בחשד להשמטת הכנסות בהיקף של כ-4.3 מיליון שקל מסחר במטבעות וירטואליים

מתרחבת החקירה נגד ישראלים המחזיקים וסוחרים במטבעות וירטואליים ללא דיווח לרשות המסים, במסגרתה נעצר פבל רודמן (37) מבאר שבע בחשד להשמטת הכנסות בהיקף של כ-4.3 מיליון שקל מסחר במטבעות וירטואליים, במטרה להתחמק מתשלום מס. בשבוע שעבר נעצר תושב ירושלים, בתחילת שנות ה-30 לחייו, בחשד להעלמת הכנסות בהיקף של יותר מ-11 מיליון שקל, שהופקו מעסקאות של המרת מטבעות וירטואליים.

כמצוין בבקשת המעצר של רודמן שהוגשה על ידי יחידת יהלום – היחידה הארצית למאבק בפשיעה ברשות המסים, החשוד עובד כשכיר בחברה בתחום ניתוח מערכות מידע, תוכנה ואינטרנט. במסגרת חקירה סמויה שנערכה ביחידה החוקרת, אודות ישראלים המחזיקים וסוחרים במטבעות קריפטוגרפים בישראל, עלה שמו של החשוד כמי שביצע עסקאות רבות מאוד של קניית ומכירת נכסים וירטואליים שונים, לכל הפחות החל משנת 2017, ללא דיווח על הרווחים לרשות המסים.

בחקירה הסמויה נמצאו עסקאות רבות מאוד של המרת מטבעות וירטואליים כדוגמת BCHABC (מטבע דני), BTC (ביטקוין), BTG (ביטקוין גולד), לייטקוין ועוד בהיקף של מיליוני שקלים וכן אותרו כתובות של ארנקים דיגיטליים המשויכים לחשוד, והשימוש בהן נועד, על פי החשד, לטשטש את זהותו של החשוד כבעלים של הכספים.

בדיווח של החשוד לרשות המסים לשנים 2019–2017 הופיעו הכנסותיו והכנסות בת זוגו כשכירים בלבד והושמטו ההכנסות שהופקו מעיסוקו במסחר במטבעות וירטואליים בהיקף של למעלה מ-4.3 מיליון שקל. יתרה מזאת, בדוחות החשוד לשנים 2019–2017, לא סומן כמתחייב כי היו לו הכנסות ממימוש מטבעות וירטואליים.

בחקירתו אישר החשוד כי פתח חשבון מסחר בבורסה, והשקיע בו כ-100,000 שקל, וכן אישר כי ביצע בעצמו פעולות בזירת המסחר, בעיקר, ביטקוין ולייטקוין. ובשלב מסוים העביר חלק מהכסף לבורסה אחרת לצורך השקעה במטבע מסוג דוגקוין. כשנשאל מדוע לא דיווח לרואה החשבון על ההכנסות מסחר במטבעות וירטואליים השיב, בין היתר, ש"לא מדובר בהכנסות ואם אני טועה, אלמד" , וכשנשאל שוב מדוע לא דיווח על ההכנסות הללו, ענה כי לא משך את הכסף, אלא המשיך להשקיע, ובסיכום הכללי על פני השנים הוא לא הרוויח.

כב' השופט הבכיר דוד שוהם מבית משפט השלום בראשון לציון נעתר לבקשת יחידת יהלום והורה על שחרורו בערבות של החשוד, תוך הפקדת ערבויות כספיות.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים