משפצים בשחור: 21 אחוז מהנבדקים לא רשמו הכנסות

ביקורת של רשות המיסים גילתה תופעה נרחבת בענף, כאשר התירוצים היו שונים ומגוונים, החל מ"לא הספקתי לרשום" ועד "שכחתי את הפנקס בבית"

ביקורת של רשות המיסים גילתה תופעה נרחבת בענף, כאשר התירוצים היו שונים ומגוונים, החל מ"לא הספקתי לרשום" ועד "שכחתי את הפנקס בבית"

שנה חדשה ותקופת החגים מביאים איתם גם את "עונת השיפוצים". השבוע ערכו משרדי מס הכנסה ברחבי הארץ ביקורות ממוקדות אצל 117 בעלי עסקים בענף הקבלנות והשיפוצים ונמצא כי 21% מהם לא רשמו הכנסות כנדרש. הנתונים הראו כי באזור הצפון 27% מהנבדקים לא רשמו הכנסות, בעוד שבאזור הדרום שיעורם עמד על 19% ובאזור המרכז על 17%.

ביקורת אצל קבלן שיפוצים בצפון העלתה כי לא רשם הכנסות בסך 65,000 שקלים. על פי הודעת רשות המסים, הקבלן אמר שלא הספיק לרשום. קבלן שיפוצים נוסף בצפון נבדק ונמצא כי לא רשם העברה בנקאית בסך 20,000 שקלים, לדבריו מדובר במקדמה והוא מוציא חשבונית רק בסוף. עוד קבלן שיפוצים בצפון שנבדק ונמצאו אצלו שתי העברות בנקאיות מחודש יולי בסך 4,000 שקלים שלא נרשמו בספרים, התנצל ואמר: התרשלות שלי". קבלן הובלות מחיפה שלא רשם הכנסה מיום הביקורת בסך 3,500 שקלים טען כי שכח את פנקס הקבלות בבית. גנן מכרמיאל שקיבל 3,000 שקלים שלא נרשמו בספרים תירץ כי מדובר במקדמה והלקוחה רוצה להוסיף דברים ויוציא קבלה בסוף העבודה. קבלן לעבודות גינון מאזור קיסריה שלא רשם הכנסות בסך של כ-33,000 שקלים אמר כי אחת לתקופה הוא מתיישב ומוציא קבלות וחשבוניות.

ומה עלה בביקורות באזור הדרום? בדיקת חשבון בנק של קבלן שיפוצים שעד יולי היה בחל"ת וקיבל דמי אבטלה גילתה כי ביצע עבודות עוד בהיותו בחל"ת עבורן שולמו לו כ-50,000 שקלים. קבלן לעבודות שיפוצים שמבצע עבודות ניקיון בשני מבנים "ניקה" ולא רשם את ההכנסות בסך 88,000 שקלים שהתקבלו עבור עבודות הניקיון.

באזור המרכז עלה בבדיקת חשבון הבנק של קבלן שיפוצים מחולון כי הופקד צ'ק בסך 58,500 שקלים ובוצעה העברה בנקאית בסך כ-56,800 שקלים, שלא נרשמו בספרי העסק. קבלן השיפוצים טען כי הדבר נעשה בתום לב. ביקורת אצל מתקין מקלחונים מחולון מצאה כי לא רשם הכנסות שהתקבלו באמצעות ביט בסך 400 שקלים והוא גם אינו מנהל ספרי הזמנות כנדרש, לדבריו הוא מעדיף לרשום על דפים ולא בספר הזמנות כי יותר נוח לו. בעל חברה לעבודות גינון נצפה עובד בקריית אונו, אולם הכנסתו מעבודה זו בסך 3,000 שקלים שהתקבלה במזומן לא נרשמה בספרים והנימוק שלו היה: לא היה לי פנקס קבלות זמין ולכן שכחתי לרשום". ביקורת אצל מנעולן מצאה כי לא רשם הכנסות בסך 1,500 שקלים שהתקבלו משלושה לקוחות, וההסבר שסיפק היה שמדובר במקדמות ומאחר שיש לו כאבי גב הוא לא ידע אם ייקח את העבודה.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום רביעי 20.10.21
תל אביב-יפו
29°
שמיים בהירים
ירושלים
28°
מעונן
אילת
33°
מעונן חלקית
חיפה
28°
שמיים בהירים
באר שבע
31°
מעונן
טבריה
33°
מעונן
אשדוד
29°
מעונן
עפולה
28°
מעונן
בית שאן
32°
מעונן
מצפה רמון
26°
שברי ענן
נצרת
27°
מעונן
צפת
28°
שמיים בהירים