יחידת מסתערבים ארצית חדשה של מג"ב: ימ"ס 'סיני'

לוחמי היחידה החדשה יפעלו באופן מוסווה נגד כנופיות הפשיעה ברחבי הארץ, יטפלו בהפרות סדר ויילחמו בטרור

לוחמי היחידה החדשה יפעלו באופן מוסווה נגד כנופיות הפשיעה ברחבי הארץ, יטפלו בהפרות סדר ויילחמו בטרור

אמש התקיים טקס הקמת יחידת מסתערבים ארצית, שייעודה המרכזי היא פעילות מסוות נגד כנופיות הפשע ברחבי הארץ, טיפול בהפרות סדר עם יכולות מתקדמות ולחימה בטרור.

היחידה הוקמה בעקבות החלטה של מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב (קובי) שבתאי, ומפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, והמטלה הוטלה על החטיבה הטקטית, בפיקודו של נצ"מ צביקה טאוב, בשל ייחודה של היחידה. החטיבה הטקטית פועלת ככוח ארצי שובר שיוון תוך קבלת משימות ייעודיות ממחוזות המשטרה והפעלת הכוח והאמצעים העומדים לרשותה. 

את לוחמי יחידת המסתערבים 'סיני' החדשה גייסו במשמר הגבול משלושה מקורות עיקריים: המקור הראשון הוא לוחמים, מפקדים וקצינים ששירתו ביחידות הימ"ס הקיימות של מג"ב באיו"ש, בירושלים ובדרום. המקור השני הינו מיון לוחמים שנעשה בתוך החטיבה הטקטית שהביא לאיתורם של עשרות לוחמים שמתאימים לביצוע המשימה המיוחדת. המקור השלישי הינו גיוס של יוצאי יחידות מיוחדות בצבא לשורות משמר הגבול.

הכשרת לוחמי ימ"ס 'סיני' החלה מספר שבועות לאחר החלטתם של המפכ"ל ומפקד החיל בחודש אפריל האחרון. ההכשרה התחלקה לשני חלקים מרכזיים, החלק הראשון היה קורס מסתערבים בסיסי של משמר הגבול והחלק השני הוא ההכשרה הייעודית של הימ"ס 'סיני'. הכשרה מורכבת שמתאימה את הלוחמים ונותנת להם כלים ייחודיים להתמודדות עם האתגרים הגדולים שאיתם הם יתמודדו בשטח, כמו יכולות הסוואה והטמעה בשטח, יכולות לחימה מתקדמות, לחימה באמצעות אמצעים מתקדמים שונים ועוד.

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב (קבי) שבתאי, אמר בנאומו: "במשמר הגבול של משטרת ישראל שלוש יחידות מסתערבים מהטובות בעולם, כאשר לכל אחת מהן מורשת של פעילות ביטחונית מפוארת העולה על כל דמיון. היום משפחת הימ"ס מתרחבת ומתווספת לה האחות הרביעית, פלגת 'סיני' בחטיבה הטקטית. אחרי הקמה של שלוש יחידות שתכליתן לחימה בארגוני הטרור ולאחר 27 שנים מאז שהוקמה האחרונה, אנחנו מגדירים את המאבק בפשיעה בחברה הערבית, הרציחות, אירועי הירי וגביית דמי החסות כטרור מבית שמאיים על אזרחי ישראל הערבים והיהודים כאחד, ולכן אנחנו מקימים היום לראשונה יחידה שכל תכליתה פעילות משטרתית התקפית למיגור הפשיעה".

"יחידת המסתערבים החדשה תביא למערכה את היכולות המבצעיות הגבוהות ביותר שיש למשטרה להציע. טכנולוגיה ואמצעי לחימה ייחודיים לצד יצירתיות, מעוף מבצעי וכוח אדם איכותי שיופנה למה שהגדרתי כמשימה בעלת חשיבות לאומית. זהו צעד חשוב נוסף לצד הקמת אגף סי"ף, דסק הסיכול המשטרתי, המפקדות המשימתיות, חיזוק התחנות ביישובים הערבים והוספה של מאות שוטרים עם אישור תקציב המדינה הקרוב. אלו צעדים שיוצרים מכלול שלם של מענה משטרתי אפקטיבי שייתן את אותותיו בקרוב".

"אנחנו נחזיר את הביטחון ליישובים הערבים. זה תהליך שהמשטרה תוביל בכל המישורים לרבות פעילות אכיפה כלכלית אגרסיבית שתבהיר לעבריינים שהפגיעה תהיה קשה גם בכיס, אך במאמץ הזה חייבים לקחת חלק הרבה מאוד גורמי ממשל, רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה איתם אנחנו בקשר שוטף. יחד נצליח, השלם גדול מסך חלקיו".

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן אמר בדבריו: "לצערנו הרב אתמול איבדנו את לוחם הימ"ס בראל ז"ל שנפל במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה. אבקש לשלוח מכאן את תנחומנו למשפחתו היקרה, נמשיך ללוות, לחבק ולחזק אותם".

"סוד הצלחתה של יחידה טמון באיכות אנשיה. מהיכרותי ביכולותיכם אני בטוח שאתם המפקדים והלוחמים היקרים נכונים לכל אתגר ולכל משימה. מעתה תידרשו להביא לידי ביטוי את העוצמות האנושיות והיכולות המבצעיות אותן רכשתם לכדי הישגים מבצעיים. מצפה מכם לפעול בנחישות ובתחבולות, להעז, להכריע ולנצח. לקבל החלטות קריטיות בזמן אמת בזירת אירוע תוך הבחנה חדה בין מעורבים לבלתי מעורבים. אתגרי הביטחון הם בלתי פוסקים ועלינו מוטלת האחריות לקיים את שגרת הביטחון של כלל אזרחי ישראל, בערים המעורבות ובכפרים, במרחב הכפרי ובמרחב התפר".

מפקד החטיבה הטקטית במג"ב, נצ"מ צביקה טאוב, אמר בדבריו: "שנים רבות של ניסיון מלמדות אותנו כי הניצחון מתחיל עוד לפני שדה הקרב, הוא מתחיל במקצועיות וברעות. עוד תלחמו כתף אל כתף עם חבריכם ליחידה, תדרשו לפעול במקומות בהם המילים הופכות למעשים, התכנון הופך לביצוע והתכלית הופכת להצלת חיים".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום רביעי 20.10.21
תל אביב-יפו
29°
שמיים בהירים
ירושלים
28°
מעונן
אילת
33°
מעונן חלקית
חיפה
28°
שמיים בהירים
באר שבע
31°
מעונן
טבריה
33°
מעונן
אשדוד
29°
מעונן
עפולה
28°
מעונן
בית שאן
32°
מעונן
מצפה רמון
26°
שברי ענן
נצרת
27°
מעונן
צפת
28°
שמיים בהירים