ראשי קרנות הון סיכון בפנייה לרשות המיסים: מנעו החלת חובת דיוון על מטבעות דיגיטליים

ראשי החברות טוענים כי ההחלטה על חובת דיווח מעל סכום של 200 אלף שקלים מהווה פגיעה אסטרטגית שתגרום לבריחת משקיעים

ראשי החברות טוענים כי ההחלטה על חובת דיווח מעל סכום של 200 אלף שקלים מהווה פגיעה אסטרטגית שתגרום לבריחת משקיעים

ראשי קרנות הון הסיכון המובילות בתחום הביטקוין והמטבעות הדיגיטליים פנו בשבוע שעבר במכתב לראש רשות המיסים, ערן יעקב, בבקשה לבטל את החלת חובת הדיווח על אחזקת מטבעות דיגיטליים מעל סכום של 200,000 שקל, מתוך חשש לפגיעה אסטרטגית ביכולת של חברות ישראליות להתבסס ולפעול בישראל.

בין הדברים כותבים ראשי קרנות הון הסיכון כי "חובת הדיווח המוצעת, מהווה חובה חסרת הגיון, שרק תכביד על העוסקים בתחום שלא לצורך וכלל לא בטוח שתשיג את מטרותיה … יזמים ומשקיעים רבים יבחרו לנתק את הקשר למדינה ולהוציא את כלל הפעילות לחו"ל. וכל זאת, למרות הרצון העז שלהם להקים חברות ישראליות למהדרין. כמו כן, אין להתעלם מהעבודה שגם חברות זרות רבות נוטות להעדיף את שרותיהם של יועצים ממדינות בהן מערכת חוקים ודיווחים מעודדים. וכך, במקום לייצר מערכת חוקים מותאמת, מעודדת אשר תתחרה מול מדינות על יזמים ומשקיעים, פעולותיכם יביאו להרחקתם, לאיבוד הידע ופוטנציאל הפיתוח הכלכלי, וכמובן ימנעו כניסת הון זר מה שבפועל יביא לירידה משמעותית ביכולת המדינה ליהנות ממיסים משמעותיים".

עוד הוסיפו החותמים כי: "כמות המיזמים החדשים בעלי אופי ישראלי פוחתים בעשרות אחוזים כל שנה. כך שבניגוד מוחלט למגמה העולמית, בין שנת 2020 ועד היום קמו בישראל מספר פרויקטים בודדים ויזמים ישראלים בוחרים לפעול ולהתאגד במדינות אחרות. מדובר בירידה של עשרות אחוזים ובפגיעה אסטרטגית ארוכת טווח בתעשייה המקומית, כל זאת בשעה שמספר המיזמים בזירה העולמית צומח בקצב תלת ספרתי… הרגולציה הישראלית, הקיימת על התחום כבר היום, יוצרת קשיים אירגוניים מאסיביים המהווים קושי מהותי לפעילות של חברות בתחום… למעשה, התעשייה המקומית נמצאת במצב קשה ומעמדה כמובילה כבר נראה כמו חלום רחוק".

בין החותמים על המכתב אדם בניון (Collider ventures), יואל חשין (2B Angels), שאולי רג'ואן (Root DV), יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי מני רוזנפלד ואחרים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים