כתב אישום נגד מתחזה שהזריק למטופלות בוטוקס

כתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) מייחס לנאשם ריבוי עבירות של התחזות לרופא, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועוד

כתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) מייחס לנאשם ריבוי עבירות של התחזות לרופא, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועוד

על פי כתב האישום, הנאשם, מנחם יצחק סבאג, ניהל במשך מספר שנים קליניקה בתחום הטיפולים הקוסמטיים ב"בית הרופאים" בתל אביב, מבלי שהחזיק ברישיון לעסוק ברפואה וללא כל הכשרה מקצועית בתחום שירותי הבריאות או הקוסמטיקה. במסגרת עבודתו בקליניקה, עסק הנאשם בביצוע טיפולי הזרקת בוטוקס וחומצה היאלורונית, תוך שהוא עושה שימוש במוצרים לא ידועים אותם ייבא לישראל, מבלי שקיבל לכך את האישורים הנדרשים. בנוסף, רקח הנאשם והכין בעצמו תכשירים שלא בתנאי ייצור נאותים ומבלי שנרשמו כדין.

הנאשם נהג לפרסם עצמו ברשתות החברתיות תוך שהוא מציע, בין היתר, טיפולי עיצוב שפתיים וישבן, טיפולי הזרקת בוטוקס, וטיפולי הלבנת שיניים בלייזר, במחירים נמוכים מהמקובל בשוק. במסגרת מאמציו לשיווק שירותיו נהג הנאשם להציע ללקוחות פוטנציאליות, בהן נערות צעירות, טיפולים מוזלים בתמורה לפרסום עסקיו ברשתות החברתיות. בעקבות פעולות השיווק השונות שביצע, פנו אל הנאשם לקוחות פוטנציאליים ובהן כ-20 המתלוננות, אשר חלקן קטינות.

מכתב האישום עולה כי הנאשם נהג להציג עצמו בפניהן כבעל ניסיון עתיר שנים בתחום הטיפולים האסתטיים ובחלק מההזדמנויות כטכנאי שיניים. המתלוננות הגיעו לקליניקה מבלי לדעת כי הנאשם אינו בעל הכשרה מתאימה לביצוע טיפולי הזרקה. לאחר הטיפול פנו המתלוננות לנאשם בין היתר בטענה כי האזור אליו הוזרקו החומרים נפוח, כואב ולעיתים אף התלוננו על היווצרות של גושים באזור הזריקה.

טיפולי ההזרקה שבוצעו על ידי הנאשם בוצעו שלא כדין, בחוסר מיומנות קיצוני, תוך שימוש בחומרי הזרקה ובחומרי הרדמה שלא אושרו לשימוש בישראל או שלא היו באיכות המתאימה לשימוש בבני אדם, וגרמו למתלוננות חבלות של ממש. הנאשם קיבל את הסכמת המתלוננות לטיפולי ההזרקה על סמך מצגי השווא ביחס לניסיונו ולהכשרתו ועל סמך מצגי השווא ביחס לחומרים בהם נעשה שימוש על ידו וזאת תוך יצירת סיכון ממשי לבריאות הציבור.

התיק נחקר על ידי מפלג הונאה ת"א. כתב האישום הוגש על ידי עו"ד רותם נוימן וסרמן מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי).

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום רביעי 20.10.21
תל אביב-יפו
29°
שמיים בהירים
ירושלים
28°
מעונן
אילת
33°
מעונן חלקית
חיפה
28°
שמיים בהירים
באר שבע
31°
מעונן
טבריה
33°
מעונן
אשדוד
29°
מעונן
עפולה
28°
מעונן
בית שאן
32°
מעונן
מצפה רמון
26°
שברי ענן
נצרת
27°
מעונן
צפת
28°
שמיים בהירים