עץ מתוך מכנסיים: הקמפיין הפרובוקטיבי של אוקייקיופיד שנפסל בארצות הברית

אפליקציית ההיכרויות והדייטינג, שהכנסותיה בחודשים האחרונים עלו משמעתית, יצאת בשילוט חוצות שחלקו צונזר על ידי מדינות בארצות הברית

אפליקציית ההיכרויות והדייטינג, שהכנסותיה בחודשים האחרונים עלו משמעתית, יצאת בשילוט חוצות שחלקו צונזר על ידי מדינות בארצות הברית

אפליקציית ההיכרות והדייטינג OkCupid יצאה בימים האחרונים בקמפיין חוצות די פרובוקטיבי בארצות הברית, שחלקים ממנו נפסלו במספר מדינות. הקמפיין קרא להכלה של האחר, ובמסגרתו הוצגו דוגמנים ודוגמניות בהקשרים של קהילת הלהט"ב, עישון מריחואנה וחיבוק עצים.

החברה, שידועה בקמפיינים הפרובוקטיביים שלה, העלתה כאמור את הקמפיין תחת הכותרת Every Single Person ("כל אדם"), שכלל בין היתר עישון קנאביס עם מצתים בין בהונות הרגליים, תמונה אשר מציגה עץ הגדל מתוך מכנסי הדוגמן ועוד. הקמפיינים הללו נפסלו על ידי רשות התעבורה בשיקגו, ותמונות נוספות נאסרו גם בניו יורק.

המודעה שנפסלה (הקמפיין של אוקייקיופיד. צילום:  Maurizio Cattelan & Pierpaolo Ferrari)
המודעה שנפסלה . צילום: (Maurizio Cattelan & Pierpaolo Ferrari)

עיקר הביקורת הגיעה גם בנוגע לתמונות המציגים דוגמנים פנסקסואלים וא-בינאריים. "בילינו שנים ביצירת אפליקציית היכרויות שבה כולם מרגישים בבית, והקמפיין הזה באמת מדגיש את כל האנשים השונים שמשתמשים ב- OkCupid", אמרה מליסה הובלי, מנהלת השיווק העולמית של החברה.

שנת 2021 הייתה שנה של גדילה בשימוש של משתמשים מהקהילה באפליקציה, ויש בחברה המייחסים זאת להרחבה הנוספת של הזהויות המגדריות והמיניות באפליקציה (כעת ישנן יותר מ-60 זהויות אפשריות). OkCupid דיווחה על עלייה מאסיבית של 20% בהרשמות מאנשים א-בינאריים מאז הקיץ האחרון, ועלייה של 5% במשתמשים המזדהים כביסקסואלים.

הקמפיין יוצא לדרך פחות משלושה חודשים לאחר ש- Match Group, חברת האם של OkCupid וחברת ההיכרויות הגדולה בעולם, הודיעה כי הובילה רבע ראשון בשיא. חבילת המותגים שלה, הכוללת את OkCupid , Tinder, Match ו- Hinge, חוותה עלייה חסרת תקדים בשימוש, מה שתרם לעלייה משמעותית בהכנסות בחודשים האחרונים. החברה דיווחה על 668 מיליון דולר בהכנסות לרבעון הראשון – עלייה של 23% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום רביעי 20.10.21
תל אביב-יפו
29°
שמיים בהירים
ירושלים
28°
מעונן
אילת
33°
מעונן חלקית
חיפה
28°
שמיים בהירים
באר שבע
31°
מעונן
טבריה
33°
מעונן
אשדוד
29°
מעונן
עפולה
28°
מעונן
בית שאן
32°
מעונן
מצפה רמון
26°
שברי ענן
נצרת
27°
מעונן
צפת
28°
שמיים בהירים