איש העסקים החשוד במגע עם סוכן חוץ: איש העסקים יעקב אבו אל-קיעאן

הותר לפרסום כי אבו אל-קיעאן, שהצטרף לרשימת תל"ם של משה יעלון בבחירות האחרונות, יצר קשר עם אזרח עיראקי והעביר לו מידע על פעולות צבאיות כביכול של ישראל

הותר לפרסום כי אבו אל-קיעאן, שהצטרף לרשימת תל"ם של משה יעלון בבחירות האחרונות, יצר קשר עם אזרח עיראקי והעביר לו מידע על פעולות צבאיות כביכול של ישראל

איש העסקים הבדואי, יעקב אבו אל-קיעאן, הוא החשוד נגדו הוגש כתב אישום בחשד למגע עם סוכן חוץ ומסירת ידיעה לאויב. כך הותר לפרסום אתמול (שלישי). אבו אל קיעאן הצטרף במהלך קמפיין הבחירות האחרון למפלגת תל"ם של משה (בוגי) יעלון, אך עזב את הרשימה עוד לפני שהודיע יעלון על כך שלא יתמודד לבסוף בבחירות.

על פי כתב האישום, במסגרת הקשרים העסקיים של אבו אל-קיעאן, נוצר קשר בינו לבין אזרח עיראקי בשם ח'יידר, המתגורר בתורכיה ובעיראק. לקראת הבחירות שהיו בישראל פרסם אבו אל-קיעאן בעמוד הפייסבוק שלו תמונות עם בכירים בתל"ם ובכחול לבן, ביניהם יעלון ובני גנץ. בשיחות עם ח'יידר, פיאר הנאשם את עצמו, טען כי הוא נמנה בין מקבלי ההחלטות במדינה, כי הוא חבר קבינט וכי מדינת ישראל עתידה לבצע פעולות תקיפה בקרוב.

במספר רב של מועדים, מסר הנאשם לח'יידר מידע שנודע לו, בישראל, אודות פעילותם של כוחות הבטחון בישראל, פעילותו של שר הבטחון גנץ ועסקאות צבאיות שנעשו בין ישראל לארצות הברית ועוד. מידע זה נודע לו מהתקשורת, או מקשריו עם אנשים שונים בישראל. על פי כתב האישום, הנאשם עשה כן, על מנת להעלות את ערכו בעיני האיראנים ולקבל תמורה עבור המידע שמסר, שכן ח'יידר אמר לנאשם, כי יש אנשים בכירים מטהראן שמתעניינים בו ורוצים לפגוש אותו.

בין היתר, הודיע הנאשם כי גנץ, אשר כונה בתכתובת "הבחור שאצלנו", חזר מאמריקה, כי סיכם על מכירה וקניה מהאמירויות, וכי ישמע עוד דברים חדשים בעוד מספר ימים, וכן סיפר לו על מפגשים בין ישראל, סעודיה והאמירויות. במהלך שיחה זו, הודיע ח'יידר לנאשם כי דיווח הלאה את מה שסיפר לו הנאשם, וכי התבקש לפנות לנאשם, ולבקש ממנו כי יגדיר את מיקומו העדכני של שר הביטחון. השניים המשיכו להיות בקשר והנאשם המשיך לעדכן בידיעות שונות אודות ההתנהלות של כוחות הביטחון והממשלה.

במהלך הקשר, ניסו השניים לתאם מפגש עם האיראנים, בהסכמת הנאשם ובעידודו, במדינות שונות, החל מעיראק, ירדן, תורכיה ומדינות אחרות, אך ללא הצלחה. כאשר ניסו לתאם מפגש בדובאי, הודיע ח'יידר לנאשם כי בקשתו לויזה לנסיעה לדובאי סורבה וביקש את סיוע הנאשם מול השב"כ, אשר הבטיח שיסייע לו. מכתב האישום עולה, כי השניים ניסו להסוות את מהות הקשר ביניהם בשיחות ובקשר ביניהם לאורך הזמן, בכך שדיברו גם על מסחר, באופן שנחזה להיות כאילו הקשר ביניהם תמים, והתכנון למפגש עתידי הוא על רקע מסחרי. כמו כן, לא העלו על הכתב חלק ניכר מהשיחות ביניהם, אלא דיברו בוואטצאפ.

בכתב האישום צוין, כי הנאשם במעשיו, קיים ביודעין מגע עם סוכן חוץ עבור איראן, ואין לו הסבר סביר לכך. בנוסף, מסר הנאשם ביודעין לאויב או בשבילו, ידיעה שעלולה להיות לתועלת האויב, ויש במעשיו אלו כדי לפגוע בביטחון המדינה. התיק נחקר על ידי שב"כ ומחלק פח"ע בימ"ר נגב. כתב האישום הוגש על ידי עו"ד אלכס דרנבוים מפרקליטות מחוז דרום (פלילי).

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 25.10.21
תל אביב-יפו
23°
מעונן חלקית
ירושלים
18°
שמיים בהירים
אילת
29°
שמיים בהירים
חיפה
23°
מעונן חלקית
באר שבע
21°
שמיים בהירים
טבריה
25°
שמיים בהירים
אשדוד
23°
שמיים בהירים
עפולה
24°
שמיים בהירים
בית שאן
25°
שמיים בהירים
מצפה רמון
19°
שמיים בהירים
נצרת
21°
שמיים בהירים
צפת
20°
שמיים בהירים