בנקי המזון של GFN: ארוחות ל-40 מיליון איש

בנקי המזון הגדילו את תפוצתם ב-132% בשנה שחלפה, בשל הביקוש הגובר למזון, שנוצר עקב המגפה והסביבה הכלכלית הלא יציבה

בנקי המזון הגדילו את תפוצתם ב-132% בשנה שחלפה, בשל הביקוש הגובר למזון, שנוצר עקב המגפה והסביבה הכלכלית הלא יציבה

בנקי המזון של GFN הודיעו היום כי בנקים של מזון ב-44 מדינות שירתו 40 מיליון איש ב-2020, עלייה של 132% לעומת מספר המשתמשים בשירות ב-2019. הנתונים הם חלק מסקר הרשת השנתי של GFN, אשר השנה כולל מידע על האופן שבו בנקים של מזון הנתמכים על ידי GFN ברחבי העולם הגיבו לקורונה.

העלייה המשמעותית במספר האנשים שנעזרים בשירותי בנקים של  מזון משקפת את מחיר המגפה. כאשר הדרישה למזון עלתה מקהילות מנותקות או מבודדות, בנקים של  מזון פרסו במהירות את תשתיות התחבורה, המלאי והלוגיסטיקה שלהם על מנת לסייע לאנשים שבודדו בשל סגירת בתי ספר ופעילויות תמיכה ציבוריות או מערכות בריאות שהיו שקועות בעבודה.

"בנקים של  מזון שימשו חבל הצלה למיליוני אנשים במהלך המשבר הבריאותי", אמרה ליסה מון, נשיאה ומנכ"לית ארגון הגג של בנקי מזון ואגודות בנקאיות לאומיות ואזוריות ברחבי העולם. "כשהמגפה טלטלה את הכלכלות ומנעה גישה למזון, בנקים של המזון הגיבו היכן שהתשתיות הקיימות כשלו. הם הוכיחו זריזות ותושייה, מתן סיוע חירום ותקווה לקהילותיהם".

בנקים של  מזון אפריקנים, ששירתו 169% יותר אנשים מהשנה שקדמה לכך, דיווחו על העלייה הגבוהה ביותר במספר האנשים שקיבלו שירות ברחבי העולם, כאשר אחריה בנקים של מזון באמריקה הלטינית, שהעניקו שירות ל-157% יותר אנשים מאשר ב-2019.

בנקים של מזון רבים אימצו מודל של הפצה המונית באמצעות אתרי הסעדה המוניים ומשלוחי ערכות להכנת ארוחות, במטרה להגיע למספר הרב ביותר של אנשים. יותר ממחצית מהאנשים שקיבלו תמיכה בידי בנקים של המזון השותפים של GFN בשנת 2020 היו נשים וילדות.

ילדים היו פגיעים במיוחד במהלך הסגר והגבלות התנועה. בתגובה לסגירת בתי הספר הנרחבת, רוב בנקים של  המזון השותפים של GFN שהפעילו או תמכו בתוכניות הסעדה לילדים בגיל בית הספר (כולל ארוחות צוהריים בבתי ספר, חטיפים לאחר הלימודים ותוכניות "תיקי גב") מיהרו להתאים עצמם למודלים חלופיים, כגון אספקת מזון ישירות למשפחות או ארגון אירועי הפצת מזון בבתי ספר ובמעונות יום.

כאשר הקורונה שיבשה את שרשרת אספקת המזון העולמית, בנקים של מזון ראו שינוי במקורם של המוצרים שנתרמו. על פי הסקר, בנקים של המזון חוו ירידה עצומה בתרומות משירותי מזון, מסעדות, בתי מלון, מכולות ושווקים. במקביל, תרומות המזון מהמגזר החקלאי כמעט והוכפלו ב-2020, בין היתר משום שלחוות לא היה כוח עבודה בלתי פורמלי הדרוש לקציר.

השנה הנוכחית צפויה להיות עוד שנה מאתגרת עבור בנקים של מזון. בסקר של GFN, בנקים של מזון במדינות רבות דיווחו על דאגה עמוקה מפני השקות חיסון איטיות, גלים נוספים של זיהומים, התאוששות כלכלית ומיתון, ושחיקה בקרב הצוותים והמתנדבים.

"הקורונה הפכה את משבר הרעב לדחוף עוד יותר", אמרה מון. "כעת, יותר מתמיד, חשוב שממשלות, עסקים ומנהיגי קהילה אחרים ישתפו פעולה עם בנקי מזון, שהם נכסים קהילתיים הפועלים על מנת להבטיח שלכל האנשים תהיה גישה למזון".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום רביעי 20.10.21
תל אביב-יפו
29°
שמיים בהירים
ירושלים
28°
מעונן
אילת
33°
מעונן חלקית
חיפה
28°
שמיים בהירים
באר שבע
31°
מעונן
טבריה
33°
מעונן
אשדוד
29°
מעונן
עפולה
28°
מעונן
בית שאן
32°
מעונן
מצפה רמון
26°
שברי ענן
נצרת
27°
מעונן
צפת
28°
שמיים בהירים